Razem dla Ukrainy – Wolontariusze poszukiwani !

Flaga Ukrainy na Tle Błękitnego Nieba z Siemianowickim Herbem w prawym dolnym rogu
Flaga Ukrainy na Tle Błękitnego Nieba z Siemianowickim Herbem w prawym dolnym rogu

Szanowni Państwo,

w związku z organizacją miejskiego punktu tymczasowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy, w hali MOSiR „Pszczelnik”, poszukujemy do współpracy wolontariuszy – pełnoletnich osób, które chcą i mają możliwość wspomóc nas w odpowiednim przyjęciu gości zza wschodniej granicy, którzy uciekając przed wojną szukają schronienia, opieki i spokoju. Warto zaznaczyć, że hala przygotowana jest na przyjęcie 200 osób i w chwili obecnej jest już niemal wypełniona.

W ramach działań wolontariackich potrzebujemy osoby do pomocy przy:

 • recepcji i rejestracji,
 • zakwaterowaniu na terenie hali,
 • organizacji strefy gastronomicznej,
 • zaopatrzeniu,
 • pomocy techniczno – porządkowej.

Wszystkich zainteresowanych wolontariuszy (pełnoletnich) prosimy o wpisanie się w harmonogram w poniższym formularzu. Oczywiście można zdeklarować się do pomocy w konkretnym dniu i w konkretnych godzinach

» bit.ly/wolo_zapisy

Koordynatorami wolontariatu są Krzysztof Nos (506785174) i Adam Klacka (668569099).

Zapraszamy także do współpracy chętnych animatorów, nauczycieli czy osoby dobrej woli, które lubią zajmować się dziećmi, do pomocy w organizacji „życia” najmłodszym uchodźcom – gościom w naszej hali.

Osoby zainteresowane współpracą wolontariacką w tym zakresie prosimy o bezpośredni kontakt z Elżbietą Nieszporek (883900385).

Szczegóły dotyczące akcji tymczasowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy w Siemianowicach Śląskich w hali MOSiR „Pszczelnik” i potrzeb z nią związanych pod linkiem:

» bit.ly/wolo_pszczelnik

Dołącz do nas i pomagaj razem z nami !

Autor:

 • Wydział Kultury i Sportu

  Krzysztof Nos

  k_nos@um.siemianowice.pl

  (32) 7656293