Odznaka Honorowa dla siemianowickiego Powiatowego Urzędu Pracy

Publiczne Służby Zatrudnienia po raz pierwszy w historii zmierzyły się z tak trudną sytuacją jak walka ze skutkami pandemii Covid 19.

Celem podkreślenia tego faktu dnia 5 października 2021 roku w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Honorowych za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Odznaki wręczył Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Jan Kawulok. Wśród odznaczonych znaleźli się Ireneusz Pilch, Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, który otrzymał Złotą Odznakę oraz Roman Bańczyk, Starszy Inspektor Powiatowy, któremu wręczono Srebrną Odznakę. Wspólnie z PUP w wydarzeniu uczestniczyła Marta Suchanek Bijak, II Zastępca Prezydenta Miasta.

W ten wyjątkowy sposób doceniony został trud i zaangażowanie w wykonaną pracę na rzecz mieszkańców Miasta. Realizacja zadań związanych z Tarczą Antykryzysową w efekcie utrzymała 5 710 miejsc pracy w Siemianowicach Śląskich. Nie byłoby to możliwe gdyby nie bardzo dobra koordynacja pracy Zespołu PUP oraz bardzo dobrze przygotowana infrastruktura informatyczna Urzędu.

Autor:

  • Maria Fryc-Warkocz, PUP Siemianowice Śląskie

wprowadzający: Rafał Jakoktochce