Siemianowice Śląskie po raz kolejny wyróżnione

W pierwszej dziesiątce rankingu znalazły się Siemianowice Śl – drugi od prawej Sekretarz Miasta A. Skowronek

1 czerwca, w trakcie trwającego w Gdyni kongresu „Perły Samorządu” ogłoszono wyniki rankingu miast i gmin realizowanego po raz 11 przez Dziennik Gazetę Prawną przy merytorycznym partnerstwie PwC Poland. I po raz kolejny kapituła rankingu wysoko oceniła nasze miasto jak i Prezydenta Miasta Rafała Piecha.

Spośród gmin miejskich do 100 tysięcy mieszkańców Siemianowice Śląskie uplasowały się na 10 miejscu, natomiast Prezydent Rafał Piech znalazł się na miejscu 6

Perły Samorządu to unikatowy ranking. Oprócz najlepszych miast i gmin w całej Polsce, kapituła wybiera najlepszych włodarzy – prezydentów, burmistrzów i wójtów. Specjaliści oceniają sprawność organizacyjną samorządów, ich aktywność w zakresie rozwijania usług dla mieszkańców oraz wysiłek, jaki podejmują, aby zapewnić im dobre życie. Włodarzy sprawdzają pod kątem umiejętności zarządzania gminą, otwartości na dialog społeczny i potrzeby mieszkańców. Do udziału w rankingu zaproszone zostały wszystkie polskie miasta i gminy, a ocenie podległy działania podejmowane w 2022 roku.

Wyróżnienia zdobyte w rankingu „Perły Samorządu”

Autor:

  • Adam Skowronek, Sekretarz Miasta

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska