Wsparcie szkolnictwa branżowego w Siemianowicach Śląskich I

Logotypy: Fundusze Europejskie dla Śląskiego, Rzeczpospolita Polska, Dofinansowane przez Unię Europejską, Województwo Śląskie
Logotypy: Fundusze Europejskie dla Śląskiego, Rzeczpospolita Polska, Dofinansowane przez Unię Europejską, Województwo Śląskie

Gmina Siemianowice Śląskie uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Wsparcie szkolnictwa branżowego w Siemianowicach Śląskich I”.

W ramach projektu realizowane będą staże zawodowe we współpracy z pracodawcami. Projekt realizowany będzie na terenie miasta Siemianowice Śląskie.

W projekcie planujemy zorganizować staże zawodowe dla 450 uczniów/uczennic. Z projektu korzystać będą zarówno uczniowie i uczennice siemianowickich szkół branżowych, jak i pracodawcy organizujący staże.

Projekt realizujemy, aby podnieść kwalifikacje i wzmocnić potencjał uczniów i uczennic siemianowickich szkół prowadzących kształcenie zawodowe.

Efektem projektu będzie zdobycie nowych umiejętności, nawiązanie kontaktów z pracodawcami oraz zwiększenie szansy na zatrudnienie po ukończeniu szkoły.

Wartość projektu: 2 374 980,00 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 2 018 733,00 zł

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Autor:

  • Wydział Rozwoju Miasta

    a_mazur@um.siemianowice.pl

    tel (32) 76 05 496

wprowadzający: Angelika Mazur