Rada Seniorów Miasta Siemianowice Śląskie rozpoczęła nową kadencję

Pamiątkowe zdjęcie członków Rady Seniorów/
Pamiątkowe zdjęcie członków Rady Seniorów.

Wczoraj (2.06.), w Dużej Sali sesyjnej Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej siemianowickiej Rady Seniorów. Spotkanie miało charakter organizacyjny i jednocześnie zainaugurowało nową kadencję gremium reprezentującego interesy oraz potrzeby najstarszych (choć nie tylko) mieszkańców naszego miasta.

Podczas inauguracyjnego posiedzenia członkowie Rady dokonali wyboru prezydium. Funkcję przewodniczącej powierzono Ewie Macek, natomiast wiceprzewodniczącą została Danuta Mikołajewicz.

Przypomnijmy – Rada Seniorów rozpoczęła działalność w składzie wyłonionym podczas wyborów przeprowadzonych 29 kwietnia 2026 roku w Siemianowickim Centrum Kultury Willa Fitznera. Odgrywa niezwykle istotną rolę w życiu społecznym miasta, ponieważ stanowi pomost pomiędzy władzami samorządowymi a najstarszymi mieszkańcami. Dzięki jej działalności seniorzy mają realny wpływ na decyzje dotyczące spraw, które bezpośrednio ich dotyczą, z tego względu, iż rada zarówno opiniuje sprawy bezpośrednio dotyczące środowiska senioralne, jak i inicjuje działania, które służą poprawie jakości życia.

Nowym członkom Rady Seniorów życzymy owocnej współpracy, otwartości na potrzeby mieszkańców oraz wielu cennych inicjatyw, które przyczynią się do dalszego wzmacniania aktywności i integracji środowiska senioralnego w Siemianowicach Śląskich. Niech rozpoczynająca się kadencja będzie czasem dialogu, zaangażowania i skutecznych działań na rzecz lokalnej społeczności.

Autor:

  • Rafał Jakoktochce | Biuro Prasowe UM Siemianowice Śląskie

foto: Rafał Jakoktochce