Nieodpłatna Pomoc Prawna. Dla kogo? Gdzie? Jaki zakres? Co obejmuje?

Darmowa pomoc prawna logotyp
Darmowa pomoc prawna logotyp

Szanowni Państwo,

Uprzejmie przypominamy, że w ramach edukacji prawnej organizacja pozarządowa “SURSUM CORDA” w  celu ułatwienia dostępu do pomocy prawnej i obywatelskiej, dodatkowo uruchomiła internetową kampanię informacyjną. Na portalu społecznościowym YouTube Stowarzyszenie zamieściło publikację nt. „Kto może skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji oraz jaki zakres obejmują ww. świadczenia”.

Zachęcamy do zapoznania się z  materiałem video zamieszczonym pod artykułem pt.: „Darmowa pomoc w trudnej sytuacji”

Ponadto zamieszczamy link z publikacjami nt. darmowej porady prawnej na tematycznym profilu Facebook Stowarzyszenia “SURSUM CORDA”, które w Siemianowicach Śląskich realizuje wspomniane zadanie publiczne:

www.fb.com/pomocprawna.sursumcorda/videos/268888730859004/?t=51 

Przypominamy, że bezpłatna pomoc prawna z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa nadal udzielana jest zdalnie tj. (telefon, mail, komunikator internetowy).

UWAGA: Na czas obowiązywania stanu pandemii, został zniesiony obowiązek składania oświadczeń o braku możliwości poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej. 

W celu uzyskania porady prawnej należy dokonać wcześniejszej rejestracji, telefonicznie w godzinach pracy Urzędu Miasta pod numerami telefonów: 32/76-05-357, 32/76-05-389 lub wysłać mail na adres npp@um.siemianowice.pl (podając numer kontaktowy celem umówienia terminu).

O przywróceniu stacjonarnej pracy punktów poinformujemy za pośrednictwem ogłoszeń w punktach i na niniejszej stronie internetowej.

Poniżej, zamieszczamy materiał filmowy dotyczący: mediacji, praw konsumenckich oraz cyberprzemocy, również zachęcamy do zapoznania się z  ich treścią.

https://youtube.com/watch?v=MAHGmyBCyrA

Autor:

  • Joanna Janiga-Komraus