7 marca – ósma edycja Biegu Wiosennego

7 marca z Pól Marsowych ruszy ósma edycja Biegu Wiosennego. To jedna z najważniejszych imprez biegowych na Śląsku. Organizatorem imprezy jest Park Śląski,a współorganizatorem wydarzenia Stadion Śląski. Honorowy Patronat nad biegiem objął Marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski. Naszymi partnerami są: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, Decathlon, Medholding.

Start biegu jest lotny i przewidziany jest między 9:00 a 13:00, przy czym start o godz.9.00 traktujemy jako start oficjalny. Zawodnicy będą startować w 15-minutowych przedziałach czasowych z wyznaczonej strefy startowej. Zakończenie biegu planowane jest o godz. 14:30 a dekoracja zwycięzców ok 13:45. Dekoracja zwycięzców ze względu na bezpieczeństwo sanitarne odbędzie się na strefie startu. Mamy 6 kategorii dla mężczyzn, 5 dla kobiet oraz open w kategorii kobiet i mężczyzn. Łącznie nagrodzonych będzie osób 39.

Park Śląski to najlepsze miejsce na rozpoczęcie sezonu biegowego. Jego atuty? Budzące się do życia po zimie aleje i meta na Stadionie Śląskim. To wszystko zapewnia Bieg Wiosenny, który od lat cieszy się ogromną popularnością wśród biegaczy.

Do pokonania będzie 10-kilometrowa pętla, która jest bardzo urozmaicona i ciekawa. Zawodnicy pobiegną zarówno centralną częścią parku, jak i tą bardziej zalesioną.
Trasa w tej edycji jest nieco zmieniona. Start będzie zlokalizowany przy Polach Marsowych, natomiast meta na bieżni Stadionu Śląskiego.

Bieg przeprowadzony będzie zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa sanitarnego.

Mapka biegu w załączniku poniżej.