Aktywni społecznie w ZSOiZ

Czym są kompetencje społeczne? W jaki sposób wykorzystywanie umiejętności miękkich może wpłynąć na znalezienie zawodu? Na te oraz inne pytania młodzież Branżowej Szkoły I stopnia nr 2 im. Św. Jana Pawła II zna już odpowiedź, a wszystko to dzięki projektowi „Aktywność społeczna – zrób to dla siebie”. Projekt ten szkoła realizuje razem z Fundacją Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

O aktywności naszych uczniów wiadomo nie od dziś, a jeśli dołożyć do tego kreatywność… mogą wyjść cuda! Uczestnicy projektu mają bardzo odpowiedzialne zadanie… stali się bowiem sojusznikami rynku pracy, którego wkrótce będą częścią. Wszystkie działania podejmowane w ramach Aktywności społecznej pomogą zaznajomić młodzież z wymaganiami współczesnego rynku pracy, a w konsekwencji na to, czego wymagać od nas może pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Realizowane działania odbywają się w formie wolontariatu, podczas którego uczestnicy poznają m. in. zasady prowadzenia bloga oraz współtworzenia ciekawych materiałów publikowanych w sieci. Młodzież weźmie udział w spotkaniach z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, pozna ich działalność oraz przedstawi swoje propozycje współpracy.

Wspomnieć trzeba, że spotkania w ramach projektu „Aktywność społeczna – zrób to dla siebie” odbywają się pozalekcyjnie – uczniowie poświęcają swój czas wolny aby się rozwijać.

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice