Kolejnymi medalami uczcili pamięć kolegów

W naszych sercach i pamięci zawsze pozostaną Marek Gruszecki, Michał Niestrój, którzy przedwcześnie odeszli z rodziny siemianowickich siłaczy.W ubiegły weekend w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Europy Federacji XPC w wyciskaniu sztangi.

Zawodnicy z Siemianowice Śląskich zdobyli 4 złote medale i ustanowili 2 rekordy Europy.

Ich walka i poświęcenie były wyrazem pamięci o kolegach, którzy będą z nami na banerze i we wspomnieniach na wszystkich zawodach.

Sukcesy siemianowickich sportowców:

1. Roman Wanot – kat. wagowa 82,5 kg, kat. wiekowa – Masters – 70-79 lat. Wynik = 90 KG Złoty Medal.

2. Michał Kopiec – kat. wagowa – 90 kg, kat. wiekowa – Masters 40 – 49 lat. Wynik = 175 KG Złoty Medal.

3. Roman Raczykowski – kat. wagowa 100 kg, kat. wiekowa Masters – 60-69 lat. Wynik = 135 KG Złoty Medal i Rekord Europy !!!

4. Henryk Świerzy – kat. wagowa 110 kg, kat. wiekowa Masters – 60-69 lat. Wynik = 146 KG Złoty Medal i Rekord Europy !!!

Sylwetki siemianowickich siłaczy:

Roman Raczykowski – znowu pokazał klasę startując w nowej kategorii wiekowej 60-69 lat i wagowej do 100 kg, mimo kontuzji barku i problemów zdrowotnych osiągnął duży sukces zdobywając mistrzostwo Europy i ustanawiając nowy rekord Europy w swojej kategorii wiekowej i wagowej oraz zajmując trzecie miejsce w open w kategorii wiekowej Masters. Roman jest wielokrotnym mistrzem świata i Europy w kilku federacjach – pokazuje, że można zdobywać sukcesy międzynarodowe trenując w piwnicy. Gratulujmy Romanowi i życzymy dalszych sukcesów.

Roman Wanot – po dwudziestu latach przerwy powrócił do uprawiania Sportów Siłowych jego osiągnięcia w wieku 72 lat to: wielokrotny mistrz świata, 5 – krotny mistrz Europy – rekordzista Europy, zdobywca Pucharu Świata i trzykrotny mistrz Polski. Brawo Roman jesteś godny do naśladowania.

Michał Kopiec – wielokrotny mistrz świata i Europy Federacji XPC, mistrz Polski – Polskiej Unii Trójboju Siłowego.

Henryk Świerzy – po czterdziestu latach przerwy powrócił do uprawiania sportów siłowych jego osiągnięcia w kategorii Masters 60-69 lat to: wielokrotnym mistrz świata, 5 – krotny mistrz Europy kilku federacji, dwukrotny rekordzista Polski i Europy swój ostatni start na zawodach zakończył wynikiem 145 kg, a wyciskając w dodatkowej próbie ciężar ważący 146 kg ustanowił nowy rekord Europy federacji XPC, a także zajął drugie miejsce w open w kategorii wiekowej Masters.

Zawodnicy z Siemianowic Śląskich mają już w swoim dorobku wiele medali zawodów krajowych, międzynarodowych i zawsze godnie promują swoje miasto na imprezach sportowych.

Wszyscy chętni, którzy chcą uprawiać tę ciężkoatletyczną dyscyplinę sportu proszeni są o kontakt z Jarosławem Baronem tel. 515450417.

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice