Bieg od Serca do Serca

W miniony weekend odbył się „Bieg od Serca do Serca”, w którym wzięło udział 170 zawodników. Oprócz indywidualnych uczestników, biegły często całe rodziny, a także strażacy z Siemianowic Śląskich, Zabrza oraz innych miast, wspierając w ten sposób swojego kolegę Manfreda który zmaga się z powikłaniami po przeszczepie. Aby wszystko mogło się odbyć zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, przez dwa dni bardzo intensywnie pracowali wolontariusze z Fundacji Piastun Wyrównywanie Szans oraz  grupy biegowej Siemianowice i Przyjaciele Biegają. Dzięki ich zaangażowaniu wszystko udało się bez niespodzianek i komplikacji.

W trakcie biegu uczestnicy musieli znaleźć trzy duże serca – pojemniki na plastikowe nakrętki, które zostały rozmieszczone na terenie miasta Siemianowice Śląskie, w czym nieocenioną pomocą była mapa. Starty odbywały się indywidualnie w dowolnych godzinach. Zawodnicy docierając do punktu z sercem  wrzucali do pojemnika plastikowe nakrętki, specjalnym dziurkaczem robili ślad na mapie i wracali na metę. Ci, którzy odwiedzili wszystkie punkty, po dotarciu do mety otrzymywali medal w kształcie serca. Trasy w zależności od wyboru to około 3, 8 lub 10 km i można było je pokonać biegiem, maszerując, jadąc na rowerze czy idąc z kijkami.

Ta wyjątkowa akcja charytatywna pozwoliła na zebranie dla „Strażaka w potrzebie”, kwoty 6 127 zł.

Pojemniki – serca na plastykowe nakrętki, pozostaną na swoich miejscach i będą dalej służyć mieszkańcom Siemianowic.

Akcja została wsparta ze środków Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie. W działaniach organizacyjnych samego biegu pomagała nieformalna grupa siemianowickich biegaczy, zebrana na profilu facebookowym „Siemianowice i przyjaciele biegają” https://www.facebook.com/groups/270026540476879
Więcej informacji o pomaganiu na stronach www.fundacjapiastun.pl

Na stronie Fundacji Piastun Wyrównywanie Szans znajduje się specjalna galeria „Biegu od Serca do Serca”

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice