Hufiec dla Szafranków

Skąd brać chęci do pomagania? Co zrobić, by inni dzięki naszym działaniom poczuli się lepiej? Po co w ogóle pomagać? Na takie pytania nie muszą odpowiadać uczestnicy 12-1 Hufca Pracy w Siemianowicach Śląskich-znają już bowiem odpowiedź. Pomagają, bo chcą i mogą. Siłę i pomysły do różnych inicjatyw czerpią z głębi własnego serca oraz poczucia wspólnoty z lokalną społecznością.

Rada Młodzieży i Klub Aktywnych reagując na sytuację w otaczającym świecie w dobie Covid-19 wyszła z inicjatywą zbiórki gier planszowych, kolorowanek, materiałów plastycznych oraz artykułów szkolnych dla podopiecznych świetlicy środowiskowej „Szafranki”, mieszczącej się przy Al. Młodych 16 w Siemianowicach Śląskich. Zbiórka została ogłoszona nie tylko na fanpage’u hufca 12-1, ale również w Śląskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Katowicach. Każdy mógł przyłączyć się do akcji. W ten sposób hufiec z Pyskowic oraz z Dąbrowy Górniczej wspomógł działania naszej młodzieży, przekazując swoje dary.

Ponieważ akcja była dobrze rozpropagowana wśród naszych uczestników oraz w social mediach została ona dostrzeżona również przez posłankę na sejm Monikę Rosę i Stowarzyszenie Otwarty Śląsk. Oni również postanowili nie być obojętni i pomóc „Szafrankom”.

W imieniu Rady Młodzieży, Klubu Aktywnych oraz całej hufcowej społeczności z panią Komendant Anną Schackemy na czele, chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję. Bez Waszego serca i chęci niesienia pomocy innym inicjatywa nie zakończyłaby się takim sukcesem. Gratulujemy naszym uczestnikom pomysłowości i mobilizacji w działaniu, a Szafrankom – udanej i długiej zabawy.

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice