Ponownie ostrzegamy przed pochopnym zlecaniem wymiany pieców

Nie tak dawno pisaliśmy o firmach, których reklamy mieszkańcy miasta znajdują w skrzynkach pocztowych. Ulotki te „informują” o obowiązku wymiany starych typów pieców węglowych na nowsze i ekologiczne. Wyraz informują dajemy celowo w cudzysłów, bo w materiałach tych poza prawdziwą informacją, mogą znajdować się elementy, które nią nie są. 

Po pierwsze Urząd Miasta, Urząd Wojewódzki ani żadne z Ministerstw dysponujących środkami z Unii Europejskiej nie nawiązało współpracy z żadną firmą wykonawczą w zakresie wymiany przestarzałych pieców. Posługiwanie się logotypami Unii, Województwa czy Miasta jest nielegalne i wprowadza w błąd mieszkańców, sugerując, że mają do czynienia z urzędowymi dokumentami lub akcjami współprowadzonymi przez te instytucje, a to również nie jest prawdą. 

W związku z powyższym przypominamy i ponownie zachęcamy każdą osobę, która korzysta z przestarzałego (starszy niż 10 lat) pieca i jest zainteresowany  miejską lub wojewódzką dotacją na pokrycie części kosztów jego wymiany, do kontaktu z pracownikami Biura Ochrony Środowiska UM. 

Urzędnicy Ci, codziennie pomagają w ramach swoich obowiązków, wypełnić stosowne wnioski i formularze, niezbędne do przygotowania umowy dotacyjnej. Dotyczy to zarówno wniosków na dotacje realizowane z gminnego budżetu jak i dotacje przyznawana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego z Biurem Ochrony Środowiska UM pod numerem 32 76 05 460.

Poprzedni artykuł wraz z informacją na temat przebiegu pozyskania dotacji znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem:
https://siemianowice.pl/wp-temp/2021/03/02/ostrzezenie-przed-instalatorami/

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice