Uczeń Trzynastki w ogólnopolskim finale konkursu z języka niemieckiego!

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów z naszej szkoły odniosło duży sukces w konkursie z języka niemieckiego o nazwie “Lust auf Lesen”, który zorganizowany został przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Uczniowie klasy 8b – Kacper Kinel oraz Klaudia Zbieralska (przygotowani przez nauczycielkę Natalię Pisarzowską) – podeszli do pierwszego etapu konkursu, który odbył się 11 lutego 2021 roku w trybie on-line. Oboje uzyskali wysokie wyniki, co umożliwiło im przejście do kolejnej części – tym razem o zasięgu regionalnym.

W ramach przygotowań do wyżej wymienionej, uczniowie wzięli udział w kilku dodatkowych zajęciach, na których omówiono zagadnienia obowiązujące na kolejnym etapie.

Ten – zwyczajowo – stał na bardzo wysokim poziomie i skutecznie weryfikował niemałą wiedzę uczestników. Na początku kwietnia otrzymaliśmy bardzo dobrą informację – jeden z naszych uczniów – Kacper Kinel – zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału. Jeżeli sytuacja epidemiczna pozwoli, odbędzie się on 25 kwietnia 2021 r. w Warszawie w Instytucie Goethego.  Trzymajmy kciuki!

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice