Certyfikaty dla wolontariuszy COGITO

Dzisiejszy dzień to czas podsumowań, podziękowań i gratulacji. Uczniowie Cogito od 6 lat są wolontariuszami Fundacji Wolne Miejsce gdzie wspólnie z innymi niosą pomocną dłoń potrzebującym.Dziś otrzymali zaświadczenie o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na rzecz tej fundacji. To wielkie uznanie ich ofiarności, zaangażowania i otwartości na drugiego człowieka.

Mimo pandemii, trudnego okresu nauki zdalnej, znaleźli chęci i czas na pomoc innym, gdzie ostatnio przygotowali dania do mobilnego śniadania Wielkanocnego 2021 dla ok.3000 osób!

30 uczniów naszej szkoły z klas 1 KC, 2TZP, 3TZ, 3 TRT wraz z nauczycielami Cogito – Izabelą Duras, Heleną Kruszecką i Sylwią Gralikowską, przez 5 dni, bez wynagrodzenia, pracowało w kuchni, przygotowując potrawy śniadaniowe w ramach akcji „Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych”. Ich wielkie serce, pomoc i zaangażowanie zostało docenione i dziś otrzymali Certyfikat, który potwierdza ich wysokie kwalifikacje zawodowe uczniów Cogito.

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice