Kraina Wyobraźni w siemianowickiej Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Anny Szaneckiej, zaprasza serdecznie od 8 czerwca do Galerii Otwartej do zwiedzania wystawy autorstwa Aleksandry Gudowskiej, zatytułowanej „ KRAINA WYOBRAŹNI”.
Rysowanie towarzyszyło autorce od najmłodszych lat, stało się pasją i sposobem na życie. W roku 2010 roku zaczynają powstawać prace jako 'Alexowo’. Były i są to rysunki, ilustracje i obrazy przedstawiające głównie kobiece postacie w nieco surrealistycznym, komiksowym klimacie. Pani Aleksandra rysuje tradycyjnie, maluje obrazy na płótnach ale również tworzy przy pomocy tabletu. Pod szyldem 'Alexowo’ autorka stworzyła kilka komercyjnych projektów, plakatów, ilustracji i okładek płyt.
Rok 2018 okazał się być przełomowy, niedługo po tym jak autorka została mamą zaczęła tworzyć rysunki i ilustracje dla dzieci. Tu pojawia się nazwa – 'Ryszunki’ i pod taką nazwą publikuje je w Internecie. Początkowo były to ilustracje dla dzieci z możliwością ich druku jako plakaty, ale po czasie zaczęły pojawiać się ciekawe współprace, jak stworzenie grafik dla firm tworzących produkty dla dzieci.
Obecnie autorka pracuje nad stworzeniem własnej książki dla dzieci, które będą rzecz jasna opatrzone własnymi rysunkami. Już rezerwujemy czas na spotkanie autorskie !
Zapraszam więc do obejrzenia prac zarówno tych 'Ryszunkowych’ dla dzieci jak i tych 'Alexowych’ dla nieco starszych odbiorców.
Zachęcamy do odwiedzania stron autorki:
www.alexowo.art
www.ryszunki.pl
Wystawa będzie gościła u nas do 26 lipca br. Zapraszamy!

Galeria

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice