Kulturalny tydzień w Parku Tradycji

We wtorek 22 czerwca o godzinie 18.00 zapraszamy do Siemianowickiego Centrum Kultury-Parku Tradycji na wyjątkowy wernisaż wystawy pt. „Lampy górnicze”, połączony ze spektaklem „Światło – Mrok” w wykonaniu Teatru MOMO. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
W Parku Tradycji można będzie zobaczyć powiększoną czasowo wystawę lamp górniczych „Kaganek górnictwa”, która powstała we współpracy z Muzeum Miejskim w Siemianowicach Śląskich. To doskonała okazja aby zapoznać się z częścią historii górnictwa i specyfiką pracy pod ziemią. Teatralne działanie performatywne osnute będzie wokół tematu światła jako siły związanej z życiem, przemijaniem, egzystencją i postrzeganiem. Całość spektaklu będzie związana z górnictwem, odwołując się do tematu wystawy.
W czwartek 24 czerwca o godzinie 16.00 zapraszamy po dłuższej przerwie na Kino Seniora. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Informacje dotyczące tytułu filmu pod nr tel. 32/765.27.40
W piątek 25 czerwca o godzinie 20.00 zapraszamy miłośników muzyki na koncert zespołu Gallileous. Bilety w cenie 20 złotych dostępne są w kasach SCK i on-line: https://bilety.siemck.pl/index.php/repertoire.html?id=1994
Gallileous zaprezentuje głównie materiał z płyty „Stereotrip” oraz najnowsze utwory z płyty „Moonsoon”. Ciężkie gitarowe brzmienie w połączeniu z syntezatorem, zróżnicowanymi tempami oraz mocnym wokalem, tworzą potężną dźwiękową mieszankę. Będzie mocno i głośno!
W niedzielę 27 czerwca w godzinach 10.00-17.00 zapraszamy na “Letni Kiermasz pod Szybem „Krystyn”. Tym razem zapraszamy na wydarzenie plenerowe, na terenie przy SCK-Parku Tradycji. Dla miłośników rękodzieła przygotowaliśmy warsztaty z mozaiki, ze szkła i tkaniny. Na scenie zaprezentują sie podopieczni Siemianowickiej Szkoły Gitary ,nie zabraknie gastronomii, a przede wszystkim– na stoiskach przygotowanych przez twórców rękodzieła, będzie można zrobić niebanalne zakupy. Gorąco polecamy!
Również w niedzielę, o godzinie 11.00 zapraszamy najmłodszych do kina “Maks” na projekcję filmu animowanego. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp wolny.

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice