Najmłodsi zachwyceni zabawą z okazji Dnia Dziecka

We wtorek (1.06) z okazji Dnia Dziecka, na terenie siemianowickiego Parku Miejskiego oraz w Amfiteatrze Miejskim pojawili się – stęsknieni słońca i wspólnej zabawy – najmłodsi mieszkańcy naszego miasta.

Dzieciaki nie czuły się zawiedzione, bowiem organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, wśród których nie zabrakło animowanych gier i zabaw, dmuchańców, balonowych zwierzątek czy malowania brokatowych tatuaży. Sporym zainteresowaniem cieszyły się także maskotki – sportowy Tygrysek oraz Lew „Meritek” (pojawiający się wszędzie tam, gdzie przy organizacji imprezy pomagają wolontariusze z ZSTiO „Meritum”) – które chętnie pozowały do zdjęć z dziećmi i ich opiekunami.

– Przyszedłem tutaj z mamą i babcią – mówi 6-letni Jakub – Bardzo podobał mi się występ, a teraz biegnę do dmuchańca – dodaje.

Gwoździem programu był bowiem występ wokalno-taneczny, na deskach amfiteatru, dwunastoosobowego, dziecięcego zespołu „Małe TGD”, który rozpoczął się o godzinie 16.00. Warto tutaj dodać, że ta dziecięca formacja ma już na swoim koncie dwa albumy studyjne (Wyspa Skarbów oraz Głowa do Góry).

Mimo stopniowego luzowania obostrzeń pandemicznych, zabawa odbyła się z zachowaniem środków ostrożności. M.in. przygotowane były płyny dezynfekujące, dedykowane kosze na zużyte maseczki czy rękawiczki jednorazowe, zakrywano usta i nos oraz – wyjątkowo – nie spożywano posiłków oraz napojów.

– Cieszymy się bardzo, że udało się zainaugurować plenerowe imprezy w Siemianowicach Śląskich, po tak długiej pandemicznej przerwie, właśnie imprezą dla najmłodszych. Dopisała pogoda, dopisała frekwencja, było mnóstwo uśmiechu, radości i zabawy, a dokładnie o to nam chodziło – podsumował Krzysztof Nos, Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie. – Bardzo dziękuję wszystkim którzy pomogli w organizacji tej imprezy – Siemianowickiemu Centrum Kultury, jak i naszym kochanym wolontariuszom – dodał.

Galeria

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice