Przysypany zabytkowy samochód

Wczoraj (17.06) w Siemianowicach Śląskich przy ul. Wiejskiej zawaliła się część kompleksu mieszkalno-magazynowego o powierzchni ok 200 m2 w budynku przeznaczonym na cele magazynowe. Jako, że istniało ryzyko iż mogą być poszkodowani, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej przeszukali gruzowisko za pomocą specjalistycznego sprzętu jak i specjalnie przeszkolonych psów. Na szczęście obawy się nie potwierdziły. Działania ratowników sprowadziły się do odgruzowania częściowo przysypanego, zabytkowego samochodu a także wyburzenia tej części budynku, która groziła zawaleniem.

W akcji ratowniczej, poza ratownikami z Siemianowic Śląskich, udział wzięli również strażacy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w Jastrzębiu Zdroju, Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w Radzionkowie, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) PSP Katowice, Grupa operacyjna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej Siemianowice Śląskie, Grupa operacyjna Komendy Wojewódzkiej PSP Katowice, Zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego, Straż Miejska, a także sprzęt specjalistyczny udostępniony przez siemianowickie wodociągi „Aqua-Sprint”.

Objęty działaniami ratowniczymi rejon miasta zabezpieczała siemianowicka Ochotnicza Straż Pożarna. W akcji, która trwała od godz. 14.07 do 21.33 udział wzięło łącznie 35 ratowników z 15 zastępów PSP.

autor: Rafał Jakoktochce, fot. PSP Siemianowice Śląskie

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice