Siemianowice Śląskie walczą o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski” !

1 czerwca rozpocznie się III edycja rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”, której ogólnopolskim organizatorem jest Miasto Bydgoszcz.

Siemianowice Śląskie uczestniczą w projekcie pod oficjalną nazwą „Aktywne Miasta” po raz pierwszy. Organizatorem lokalnym jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik”. Każdy siemianowiczanin będzie mógł kręcić kilometry, biorąc udział w rywalizacji o miano najbardziej rowerowego miasta w Polsce.

Celem imprezy jest propagowanie aktywnego wypoczynku poprzez ruch na świeżym powietrzu, promocja turystyki rowerowej i jazdy rowerem jako alternatywnym środkiem transportu.

Dzięki specjalnie dedykowanej aplikacji, będzie można zdobywać punkty dla swojego miasta, jednocześnie spalając kalorie, prowadząc zdrowy tryb życia i dobrze się bawiąc.

Od 1 do 30 czerwca – wsiadając na rower i korzystając z aplikacji, będzie można zdobywać punkty dla Siemianowic Śląskich. Miasto, które wykręci najwięcej kilometrów otrzyma nagrodę i tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”.

Szczegółowy regulamin akcji jest dostępny   ->TUTAJ

Jak to zrobić? 

1. Pobierz aplikację „Aktywne Miasta” która rejestruje trasy i ich długości z właściwego dla siebie sklepu:
dla systemu Android   ->TUTAJ 

dla systemu IOS   ->TUTAJ 

2. Z menu wybierz „Rywalizację” następnie w zakładce „Ogólne” – „Rowerowa Stolica Polski„.

3. Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej wybierz „Siemianowice Śląskie„.

4. W kolejnym kroku możesz wybrać grupę z którą się identyfikujesz lub zaproponować własną i razem z przyjaciółmi korzystać z przygotowanych opcji m.in.: rywalizować, stawiać sobie cele i dystanse, zgarniać zniżki i nagrody od partnerów akcji.

Wyniki wraz ze statystykami będą na bieżąco publikowane zarówno na stronie internetowej www.aktywne.miasta.pl, jak i w aplikacji. W celu prawidłowego zapewnienia przebiegu rywalizacji organizator może sprawdzać przejazdy uczestników. Organizator zastrzega sobie prawo do wykluczenia wszelkich przejazdów, które według niego są wątpliwe oraz usunięcia uczestnika rywalizacji z aplikacji.

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”.

Siemianowickie rowerzystki i rowerzyści – liczymy na was i na wasze kilometry !

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice