Studenci posprzątają Lasek Bytkowski – zapraszają do akcji wszystkich chętnych

12 czerwca, czyli w najbliższą sobotę, studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Mater-Tech, „uzbrojeni” w stosowny i niezbędny do tego sprzęt, posprzątają Lasek Bytkowski.
– Jest to nasza studencka inicjatywa, której celem jest promocja działań proekologicznych – mówi Filip Gajewski z SKN Mater-Tech. – Uważamy, że jest to również wspaniała okazja do zaakcentowania, jak istotnym w małych społecznościach jest wspólne, skoordynowane działanie, które tę społeczność wzmacnia – dodaje.
Akcja rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do godz. 13.00. W tę szczytną ideę włączył się również Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich. Zbiórka o godz. 10.00 przy wejściu do Lasku od strony ulicy Korfantego i sąsiadujących ogródków działkowych. 
– Organizatorom tego przedsięwzięcia oczywiście pomożemy, zapewniając worki, rękawicę, taczki oraz łopaty – mówi – Iwona Robak-Charchan, naczelnik wydziału. – Po skończonej pracy wszystkie odpady zostaną jeszcze tego samego dnia wywiezione – dodaje.
Jednocześnie zapraszamy wszystkich mieszkańców Siemianowic Śląskich, którzy w sobotnie przedpołudnie chcieliby się przyłączyć do tej szlachetnej akcji.

Galeria

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice