Uczennice SP1 w gronie laureatów X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 znalazły się w zaszczytnym gronie laureatów X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego zatytułowanego „TO, CO WAŻNE. MÓJ GŁOS W SPRAWIE WARTOŚCI” pod patronatem ks. prof. Jerzego Szymika i honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

Ten prestiżowy konkurs odbywa się co dwa lata i jest adresowany do starszych uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Organizatorzy konkursu oczekują od uczestników własnych refleksji o tym, co w życiu każdego człowieka ważne, wartościowe; przemyśleń o trudnych wyborach życiowych, o zwycięstwach nad słabościami, o godności, pasji, marzeniach i szczęściu.

Judyta Czernik w kategorii wiekowej: młodzież (uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych)/proza zdobyła III miejsce za esej „Mieć czy być?”, natomiast Natalia Kozińska uzyskała wyróżnienie wkategorii wiekowej: uczniowie szkół podstawowych z klas IV-VI/ poezjaza zestaw wierszy: „Rodzina”, „Mój przyjaciel”, „Straszny sen”.

Laureatki konkursu, podejmując się tych rozważań, napisały wzruszające prace, zachwycające nie tylko poziomem literackim, lecz także sposobem myślenia, postrzegania drugiego człowieka czy też niezwykłą umiejętnością wypowiadania własnych uczuć w literackiej formie.

We wtorek uczennice wraz ze swoją opiekunką wzięły udział w uroczystej gali podsumowującej to wydarzenie. Podczas spotkania online, które uświetnili: jego Patron, ks. prof. Jerzy Szymik oraz p. Ivetta Gajczyk-Werner – przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Katowicach, oficjalnie ogłoszono listę laureatów. Goście, oprócz spotkania autorskiego z Księdzem Poetą, zostali zaproszeni również na program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Boruszowicach.

Laury w tym konkursie to kolejny tegoroczny sukces literacki uczniów SP1, którzy poszczycić się mogą także wysokimi osiągnięciami polonistycznymi na szczeblu miejskim oraz wojewódzkim.
 

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice