Animacje dla dzieci ponownie na Rynku Miejskim

Plakat imprezy Animacje na Rynku

Po kolejnej Siemianowickiej Sportowej Sobocie z AZS (tym razem w Michałkowicach) działania podejmowane dla dzieci pozostających w mieście wracają na Rynek Miejski. Wraca też Teatr TRIP z kolejną propozycją animacji dla dzieci.
Tematem przewodnim będzie „Bajeczna Biblioteka Teatralna – o teatrze”. Rozpoczniemy od spektaklu „Na tropie zaginionej opowieści”. Tym razem Mole Książkowe – zapewne z udziałem publiczności – wyruszą w poszukiwaniu najcenniejszej książki Narodowej Biblioteki Bajkowej, którą jest „Zbiór wierszy dla dzieci polskich poetów”. W poszukiwaniach z pewnością przyda się znajomość wierszy Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej czy Jana Brzechwy.
Po spektaklu nie zabraknie quizów na znajomość motywów muzycznych z popularnych filmów animowanych, nie zabraknie tańców i wspólnej zabawy.
Na imprezie pojawi się też gość specjalny, który poprowadzi warsztaty lalkarskie, w trakcie których dzieci będą mogły poznać różne rodzaje lalek teatralnych oraz techniki ich animacji.
Jedno jest pewne. Jeżeli tylko pogoda dopisze, zabawa będzie przednia, o czym mieli okazję przekonać się ci wszyscy, którzy już w tegorocznej edycji Animacji na Rynku Miejskim mieli okazję uczestniczyć.
Zapraszamy w najbliższą sobotę 31 lipca br. o godz. 11.00.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216

  • Jan Litwiński, UM