Nowe miejsca rekreacji z Budżetu Obywatelskiego 2021

Trwa realizacja kolejnych projektów, które zwyciężyły w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego 2021. Dzięki inicjatywie mieszkańców w naszym mieście powstaną dwa zielone miejsca spotkań i rekreacji. Mowa tu o Parku Leśnym wraz ze ścieżką rekreacyjną na terenie przy Alei Młodych, autorstwa Małgorzaty Gościniak i Piotra Machalicy oraz o zagospodarowaniu terenu przy Powiatowym Urzędzie Pracy pomiędzy ulicą Stawową 18 a ulicą Wyzwolenia 19, którego pomysłodawczynią jest Karina Siwiec-Magielnicka.
Park Leśny na Bytkowie
Lokalizację parku zaplanowano na niezagospodarowanym dotychczas obszarze o powierzchni 1,33 ha, położonym w okolicy Alei Młodych i ulicy Kapicy. Inwestycja zakłada utworzenie ścieżek spacerowych, montaż ławek, koszy na śmieci i stojaka na rowery. Skwer wzbogaci łąka z krokusami, a także nowe nasadzenia roślin. Oprócz tego od strony Alei Młodych powstanie ogrodzony wybieg dla psów, który będzie wyposażony w różnorodne urządzenia służące do aktywnej zabawy czworonogów. Zarówno wybieg jak i istniejącą ścieżkę rowerową rozświetlą energooszczędne ledy. Realizacja zadania wyniesie 398.766.00 zł.
Trampoliny i nowe miejsca postojowe w Michałkowicach
Atrakcyjne miejsce dla dzieci i młodzieży powstanie w Michałkowicach pomiędzy ulicą Wyzwolenia 19 a Stawową 18. Będzie to ogrodzona strefa zabawowo-rekreacyjna z bezpieczną nawierzchnią, na której pojawi się m. in.: 5 trampolin, 3 huśtawki – typu bocianie gniazdo, z siedziskiem dla maluchów oraz siedziskiem typu deseczka, a także huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych. Teren zostanie oświetlony oraz wyposażony w ławki i kosze na śmieci. Nie zabraknie też nowej zieleni. Dodatkowo w ramach projektu wykonanych zostanie 20 miejsc postojowych dla samochodów osobowych wraz z drogą dojazdową i chodnikiem. Koszt inwestycji to 428.000 zł.

Umowy na powyższe przedsięwzięcia zostały podpisane. Ich realizacja odbywa się  w trybie „zaprojektuj i wybuduj” co oznacza, że w pierwszej kolejności wykonawcy zobowiązani są do opracowania dokumentacji projektowej na podstawie której zostaną przeprowadzone prace budowlane. Termin zakończenia zadań przewidziano na listopad 2021 roku.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Dagmara Brudek-Schulz

    d_schulz@um.siemianowice.pl

    (32) 7605310

foto: Wojciech Mateusiak