Razem na rzecz bezpieczeństwa dzieci

Ratownicy demonstrują dzieciom sztuczne oddychanie

W ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” kolejny raz służby połączyły swoje siły i na basenie MOSiR „Pszczelnik” przeprowadziły pogadanki związane z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku. Ratownicy WOPR uczyli dzieci oraz ich opiekunów udzielania pierwszej pomocy, a strażacy ostrzegali przed zabawami z ogniem. Mundurowi dzielili się swoimi doświadczeniami z milusińskimi, po to, aby ich wakacje przebiegały bezpiecznie. Nie lada atrakcją był wóz strażacki.
Wczorajszy upalny dzień sprzyjał wypoczynkowi na basenie MOSiR „Pszczelnik”. Pojawili się tam siemianowiccy policjanci i zaprzyjaźnieni ratownicy wodni oraz strażacy. Wspólnie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” połączyli siły i przekazywali istotne informacje dotyczące bezpieczeństwa, szczególnie nad wodą. Dlatego ratownicy wodni zachęcali wszystkich do spróbowania swoich sił w ćwiczeniach na fantomach. Zarówno dzieci, jak i dorośli byli żywo zainteresowani tym, jak należy udzielać pierwszej pomocy. Policjanci uczyli, jakie informacje należy przekazywać wzywając pomocy dzwoniąc na numer alarmowy oraz przestrzegli przed robieniem żartów. Natomiast strażacy ostrzegali przed zabawami z ogniem czy wypalaniem traw. Na dzieci czekała atrakcja – wóż strażacki.
Policjanci rozdawali ulotki, w których zawarte są podstawowe zasady bezpiecznego zażywania kąpieli wodnych, a także przebywania w rejonie akwenów. Uczestnicy spotkania otrzymali także materiały informacyjne w postaci elementów odblaskowych, długopisów, kolorowanek, kredek, smyczy czy książeczek. Każdy otrzymał również ulotkę informacyjną przygotowaną przez siemianowicki WOPR z zasadami bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Ratownicy zachęcali także młodzież do wstąpienia w ich szeregi i nauki pływania co z pewnością zwiększy ich bezpieczeństwo podczas zażywanych kąpieli wodnych.

Autor:

  • Tatiana Lukoszek- KM Policji