Erasmus + walczy ze stresem

Siemianowiczanki uczestniczące w szkoleniu w Nicei

Kolejne uczestniczki projektu Erasmus + właśnie wróciły z Nicei we Francji. Są to dwie nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 20 – Gabriela Pietrzak i Aleksandra Niedźwiedź-Stawarz.
Szkolenie odbywało się w dniach 23-28 sierpnia. Temat szkolenia jest adekwatny do sytuacji po wielomiesięcznej nauce zdalnej: Stress Management and Recognition: Key Strategies for Teachers. Celem szkolenia było wykorzystanie praktycznych narzędzi zarządzania stresem w pracy w szkole, poznanie i wpływ na rozwój inteligencji emocjonalnej oraz wykorzystanie jej w programie nauczania, pomoc uczniom w zarządzaniu stresem, poznanie technik relaksacji potrzebnych w redukowaniu stresu, wspieranie odporności i radzenia sobie ze stresem w środowisku edukacyjnym.
Nauczycielki poznały te narzędzia i techniki, a następnie wiedzę tę przekażą innym nauczycielom oraz uczniom w szkole.
Kurs pozwala również na poznanie kultury i przyrody francuskiej szczególnie w obszarze Lazurowego Wybrzeża.
Wszystko to stało się możliwe, ponieważ nasza „Dwudziestka” jest beneficjentem programu Erasmus+, w ramach którego realizuje unijny projekt o nr 2020-1-PL01-KA101-080297. Projekt, adresowany do nauczycieli, przewiduje trzynaście mobilności kadry edukacji szkolnej, których głównym celem jest wzrost kompetencji zawodowych pracowników oświaty.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216

  • Aleksandra Niedźwiedź-Stawarz,Gabriela Pietrzak, SP20