Narodowy Dzień Sportu w Siemianowicach Śląskich

Drużyna FC Chopcy została zwycięzcą tradycyjnego, Otwartego Turnieju „6” Piłkarskich o Puchar Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie w ramach Narodowego Dnia Sportu, rozegranego w minioną sobotę (11 września), na boisku piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią MOSiR „Pszczelnik”. Tegoroczna edycja organizowana była jak co roku przez Wydział Kultury i Sportu siemianowickiego Urzędu Miasta oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik”.

Po spotkaniach grupowych i emocjonujących ćwierćfinałach do fazy medalowej awansowały zespoły Maciejkowice, FC Chopcy, KS Bytków i FC Schuzenpanzerwagen. W pierwszym półfinale FC Schuzenpanzerwagen po emocjonującym spotkaniu pokonał KS Bytków 1:0, a w drugim spotkaniu półfinałowym FC Chopcy pokonali ekipę z Maciejkowic 3:1.

W „małym finale” MACIEJKOWICE zachowali odrobinę więcej sił niż KS BYTKÓW i ostatecznie zwyciężyli 4:1. W spotkaniu finałowym drużyna FC Chopcy nie dała rywalom żadnych szans zwyciężając 7:1 i tym samym, w swoim debiucie w siemianowickim turnieju zdobyła puchar Prezydenta Miasta.

Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Marcin Cuber (FC Chopcy), z dorobkiem 17 bramek, a najlepszym bramkarzem wybrano Roberta Toporka (Maciejkowice). Otrzymali oni pamiątkowe statuetki, a drużyny za pierwsze trzy miejsca – puchary. W imieniu Prezydenta Miasta i Dyrektora MOSiR „Pszczelnik” zwycięzców uhonorowali: naczelnik wydziału kultury i sportu Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie – Krzysztof Nos oraz szef działu imprez MOSiR „Pszczelnik” – Wiesław Stręk.

W ramach Narodowego Dnia Sportu również najmłodsi mieszkańcy naszego miasta licznie wzięli udział w „Sportowisku” – sportowych grach i zabawach na terenie MOSiR „Pszczelnik”, w którego przeprowadzenie włączył się również siemianowicki oddział WOPR-u. Ponadto miłośnicy biegania mogli wiąz udział w treningu lekkoatletycznym pod okiem siemianowickiej olimpijki – Agnieszki Dygacz.

Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie oraz MOSiR „Pszczelnik” składają serdeczne podziękowania grupie niezawodnych wolontariuszy z ZSTiO „Meritum” za pomoc w przeprowadzeniu „Sportowiska” oraz firmie Balviten za wsparcie imprez w ramach Narodowego Dnia Sportu.

Galerie zdjęć dostępne na stronie:

stronie: www.facebook.com/siemianowiceslaskienasportowo1/posts/2155464054605477

Autor:

  • Wydział Kultury i Sportu

    Joanna Być

    j_byc@um.siemianowice.pl

    (32) 7656296

foto: Adam Bogdoł