Obrona przyrody to akt patriotyczny. Spotkanie z Katarzyną Jagiełło

Kolejne, 70. już spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej odbędzie się we wtorek 7 września o godz. 17.30, w Parku Tradycji, w Michałkowicach, przy ul. E. Orzeszkowej. Spotkanie to jest pierwszym od dłuższego czasu, które odbędzie się na żywo.Gościem będzie Katarzyna Jagiełło – ekolożka, tłumaczka, podróżniczka, aktywistka klimatyczna, ekspertka ds. różnorodności biologicznej.

Katarzyna Jagiełło jest jedną z najważniejszych postaci protestów w Puszczy Białowieskiej. Prowadziła kampanię poświęconą ochronie owadów zapylających, współtwórczyni akcji „Adoptuj pszczołę”. Jedna z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce w 2016 r., jedna z najśmielszych w 2018. Zaangażowana w ochronę mórz i oceanów instruktorka nurkowania, tłumaczka. Absolwentka Leadership Academy for Poland i Szkoły Liderów Politycznych. Członkini Rady ds. Rolnictwa Ekologicznego przy Ministrze Rolnictwa (2014-2018). Była frontmenka Greenpeace, obecnie zaangażowana w ruch Polska2050 Szymona Hołowni.

Spotkanie poprowadzą: prof. Piotr Skubała (Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Śląski) i dr Ryszard Kulik (Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot)

Plakat spotkania

Organizatorami spotkania są: Klub Myśli Ekologicznej, Metropolia GZM, Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Autor:

  • Damian Kołakowski, GZM

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska