Odszedł Henryk Pesel

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci byłego radnego Henryka Pesela. Odszedł, po ciężkiej chorobie, dzisiejszego poranka.

Był człowiekiem niezwykle zaangażowanym w sprawy miasta. Zasiadał w Radzie Miasta przez dwie kadencje, był także wieloletnim liderem miejskiej struktury Stronnictwa Lewicy Demokratycznej. „Miał serce po lewej stronie” – tak najczęściej mówią o Nim jego znajomi i przyjaciele. Wspominają Go jako osobę ciepłą, pogodną, nieobojętną na problemy drugiego człowieka, szczególnie osób z niepełnosprawnością, czy dzieci z rodzin dysfunkcyjnych.

Nie rzucał słów na wiatr, jeśli składał jakąś deklarację, to konsekwentnie dążył do tego, by ją spełnić. Swojej aktywności nigdy nie traktował, jako formy budowania własnej popularności – był autentycznym społecznikiem. Wierny wartościom, które sam wyznawał, miał zawsze szacunek dla przeciwników. Starał się unikać tego, co dzieli, natomiast szukać tego, co łączy, daje szansę na zbudowanie nowych jakości, rozwiązań, które posłużą wszystkim. Chętnie dzielił się swoim doświadczeniem z młodymi działaczami, czyniąc to w sposób, który nie paraliżował ich kreatywności, lecz wręcz przeciwnie stymulował jej rozwój.

Henryk Pesel

Śmierć Pana Henryka, to dla Siemianowic Śląskich, którym tak bardzo był oddany, wielka i nieodżałowana strata.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216

  • Ewa Roch-Wyrzykowska

foto: Szymon Duczek