Piknik Pałacowy u Donnersmarcków

Pałac Inspiracji i Fundacja Stajnia we współpracy z Siemianowickimi Seniorami i Biurem ds. Seniorów Urzędu Miasta oraz ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Siemianowic , Stowarzyszeniem Otwarty Śląsk oraz wolontariuszami z II LO im. Jana Matejki. zapraszają na Piknik Pałacowy u Donnesmarców, który odbędzie się 25 września 2021 r., w godzinach 11.00-15.00.

Na Pikniku czekają wspaniałe atrakcje dla całej rodziny:

  • Spacer po dziedzińcu w towarzystwie Laury i Hugona Donnesmarców, którzy opowiedzą jak to dawniej w Pałacu bywało,
  • Czytanie bajek i legend o Siemianowicach Śląskich autorstwa Artura Bauca.
  • Zabawy, malowanie twarzy, konkurs plastyczny dla dzieci na małym dziedzińcu Pałacu,
  • Parkowa mini gra terenowa dla najmłodszych,
  • Wspólne grillowanie, śpiew przy akompaniamencie gry akordeonowej Marcelego Zdechlikiewicza i zabawa z Siemianowickimi Seniorami (a Oni potrafią sie bawić)

Zwiedzanie rozpocznie się o godz. 12.00, jednak zapraszamy już od 11:00 na mały dziedziniec (wejście od strony parku lub ul. Chopina).

UWAGA ! W przypadku bardzo deszczowej pogody, wydarzenie nie odbędzie się. Prosimy o śledzenie wydarzenia na Facebooku.

Uprzejmie prosimy o rezerwację bezpłatnych biletów dla każdego członka rodziny (także dzieci, które chcą skorzystać z poczęstunku).

Ilość osób dorosłych i dzieci nie może być większa niż 100.  Nie będziemy mogli przyjąć osób spoza listy, w przypadku osiągnięcia maksymalnej wielkości grupy. Uprzejmie prosimy o wyrozumiałość. Ograniczenia te są podyktowane Państwa komfortem korzystania z zaplanowanych atrakcji. Kupon na poczęstunek będzie przysługiwał wyłącznie osobom zapisanym za pośrednictwem portalu Evenea – na FB – wydarzenie Piknik u Donnesmarków – znajdź bilet – rejestracja

Zapraszamy do rejestracji i do zobaczenia w Pałacu!

Patronat honorowy nad Piknikiem objął Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie – Rafał Piech.

Autor:

  • Beata Łuczak (Biuro ds. Seniorów)

wprowadzający: Rafał Jakoktochce