Pożegnanie Lata (z Bronią) już w niedzielę

Czy wiesz, jakich rodzajów broni używają szermierze?

A czym się różnią od siebie floret, szpada i szabla?

A może potrafisz powiedzieć, jak nazywa się pole zmagań szermierzy?

Odpowiedź na to ostatnie pytanie nie tak dawno w teleturnieju „Milionerzy” warta była 125 tysięcy złotych. Jeśli więc ją znasz, gratulujemy – zaliczasz się do elitarnego grona. Spróbuj zmierzyć się z pozostałymi zagadkami.

Jeśli jednak nie masz pewności…

odwiedź Rodzinny Piknik Szermierczy „Pożegnanie Lata (z Bronią)”!

Spotkaj się z młodymi Zawodniczkami i Zawodnikami klubu UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie, którzy wprowadzą Cię w arkana szermierki. Dowiedz się, na czym polega rywalizacja w tej olimpijskiej dyscyplinie. Wyjdź bogatszy … o wiedzę i doświadczenie (ww. milionów nie obiecujemy). 

Spełnij swoje marzenie z dzieciństwa!

Stań na planszy i przez chwilę bądź d’Artagnanem albo Małym Rycerzem. Trenerzy UKS Wołodyjowski udzielą Ci niezawodnych rad i wskazówek, jak poradzić sobie z przeciwnikiem. Odtąd żadne wyzwanie nie będzie Ci straszne (uwaga: dotyczy również życia pozaszermierczego).

Otwórz swojemu dziecku drzwi do tajemniczego świata!

Pozwól, by Twoja Córka lub Syn sami przekonali się, jak ciekawy jest świat szermierki. Daj im wykonać pierwsze kroki w pozycji szermierczej. Każdy z podopiecznych UKS Wołodyjowski, który dziś ma na koncie medale mistrzostw Polski, właśnie tak zaczynał.

Kto wie, może i Twoje Dziecko jest przyszłą Mistrzynią czy Mistrzem, tylko jeszcze tego nie wie?

Spędź czas z Rodziną w dobrym towarzystwie!

Nasze spotkanie będzie miało rodzinny charakter. Porozmawiaj z Rodzicami małych szermierzy. Powiedzą Ci jak ten szlachetny sport doskonale wpływa na ich Dzieci, rozwijając nie tylko kondycję fizyczną, ale tak wartościowe cechy jak zdyscyplinowanie, wytrwałość i dążenie do celu.

Zobaczysz, że choć z pozoru daleki, chłodny i zamknięty, w rzeczywistości świat szermierki jest otwarty i ciepły, a znajduje się… na wyciągnięcie ręki.

Trzeba tylko – a jest to abecadło każdego szermierza – tę rękę wyciągnąć.

Czekamy na Was 26 września 2021 r. o 15.00 przed Zameczkiem w Michałkowicach!

Do zobaczenia!

Autor:

  • Robert Budnik, UKS Wołodyjowski

wprowadzający: Adam Bogdoł