Siemianowicki projekt w Budżecie Obywatelskim organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Od kilkunastu dni można oddawać głos na projekty przygotowane w tegorocznej edycji siemianowickiego Budżetu Obywatelskiego. Łącząc przyjemność zabawy z pożytecznym jej wymiarem, jakim mogą być nowe skwery, parkingi, place zabaw czy instalacje edukacyjne, aktywnie uczestniczymy w kreowaniu nowoczesnego i przyjaznego mieszkańcom wizerunku Siemianowic Śląskich.

Równolegle z naszą – miejską – edycją Budżetu Obywatelskiego 2022 trwa jej odpowiednik organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Tam również pojawił się siemianowicki akcent w postaci propozycji autorstwa radnej Kariny Siwiec-Magielnickiej pt. „Wyginam śmiało ciało i umysł ćwiczę też”, czyli darmowe zajęcia z robotyki dla dzieci i jogi dla dzieci i dorosłych w Siemianowicach Śląskich w 2022 r.

Zajęcia miałyby obejmować cykl warsztatów z programowania i konstruowania robotów. Nauka przebiegałaby na przygotowanych aplikacjach oraz przy pomocy nowoczesnych materiałów dydaktycznych. Dzieci miałyby okazję zapoznać się z podstawami programowania przez zabawę.

Robotyka byłaby adresowana dla 5 i 6 latków oraz dzieci klas od I do IV. Realizacja – 1 raz w tygodniu
Ćwiczenia (dodatkowe) z jogi:

  • dla dzieci (klas I-IV): 1 raz w tygodniu
  • dla dorosłych: 2 razy w tygodniu

Warsztaty odbywałyby się w szkołach podstawowych w Michałkowicach oraz bliskim otoczeniu Piekar Śląskich.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/3 (zadania w podregionie 5, projekt trzeci od góry). A także – oczywiście – oddania na niego głosu. Głosowanie trwa do 19 września.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Rafał Jakoktochce

    r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

    (32) 7605320