Wymieniamy książki razem ze Śląskimi Blogerami Książkowymi!

Plakat Bibliofestu

Już dziś zapraszamy Was na wymiankę książek, razem ze Śląskimi Blogerami Książkowymi. Będzie to jedna z atrakcji Bibliofestu, który odbędzie się 4 września (sobota) w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Anny Szaneckiej. ŚBK to grupa pasjonatów, która za cel obrała sobie promocję literatury i czytelnictwa na Śląsku. Działają od roku 2013, inicjując i angażując się w różne ciekawe czytelnicze akcje, bo słowo pisane to ich pasja i miłość! W czasie trwania imprezy będziecie mogli odświeżyć swoją domową Biblioteczkę! Oto najważniejsze zasady wymiany:
1) „Ile przynosisz, tyle wynosisz” to główna zasada akcji.
2) Książki wymieniamy w trzech kategoriach (ze względu na datę wydania książki): I kategoria to roczniki 2010 – 2015, II kategoria to roczniki 2016 – 2021, III kategoria to książki dziecięce (8+) i młodzieżowe wydane w latach 2010-2021.
3) Wymieniamy tylko beletrystykę dla dorosłych oraz dla młodzieży. Nie przyjmujemy poezji, książek dołączonych jako gratisy do czasopism, harlequinów, podręczników, poradników, komiksów itp. Przyniesione książki powinny być w dobrym stanie.
4) Wymiana odbywa się „z ręki do ręki” – jeśli zainteresuje nas dana pozycja na stoliku z danej kategorii, to wymieniamy ją na własne książki z tej samej kategorii (decyduje rok wydania).
5) Książki wydawane w seriach, gdzie niektóre tytuły pojawiają się w dwóch częściach, przyjmujemy tylko i wyłącznie wtedy, jeśli ktoś przyniesie obie części. Jest to liczone jako jedna książka do wymiany.
6) Wraz z oddaniem książek na wymianę, uczestnik traci do nich prawo i nie może domagać się ich zwrotu.
Zapraszamy!

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216

  • Patrycja Skorek-Bilczyńska, MBP