Bezpłatne wejściówki na koncert w SCK-Bytków

Plakat koncertu Wczoraj i dziś polskiej muzyki. Na zdjęciu dwoje solistów – kobieta i mężczyzna z strojach galowych oraz informacje tekstowe na temat imprezy; materiały promocyjne

Od dziś w kasie biletowej Siemianowickiego Centrum Kultury-Bytków można odbierać bezpłatne wejściówki na koncert „Wczoraj i dziś polskiej muzyki” w wykonaniu Anny Pieszki i Tomasza Białka, który odbędzie się 17 października o godzinie 17.00 w SCK-Bytków. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Koncert „Wczoraj i dziś polskiej muzyki” to de facto bardzo przyjemna dla zmysłów podróż do krainy piosenki. Wspólnie przyjrzymy się temu jak zmieniała się piosenka od czasów Chopina po czasy obecne. Artyści Anna Pieszka oraz Tomasz Białek zaśpiewają znane polskie pieśni i piosenki w swoich interpretacjach przy akompaniamencie pianisty Wojciecha Królikowskiego. Po barwnej historii polskiej piosenki obfitującej w ciekawe, nierzadko zabawne historie oprowadzi konferansjer – Barbara Pakura-Brzoska. Podczas koncertu usłyszymy między innymi utwory: „Życzenie” F. Chopina, „Kozak” S. Moniuszki, „Brzydcy” z rep. Grażyny Łobaszewskiej czy „Cichosza” z rep. Grzegorza Turnaua.

Autor:

  • Karolina Gera, SCK

wprowadzający: Jan Litwiński