Interaktywne bajkowe słuchowisko w SCK-Zameczek


Plakat do interaktywnego słuchowiska dla dzieci z bajkami muzycznymi. Na plakacie niebieski słonik wyciąga trąbą rzepkę z ziemi. Na jego grzbiecie siedzi ptak; autor: Radosław Matysek

Siemianowickie Centrum Kultury-Zameczek zaprasza 31 października o godzinie 11.00 na spotkanie „Bajki jak z nut”. Będzie to wydarzenie, które łączy idea rozwoju poprzez muzykę.

Bajki jak z nut pomagają zrozumieć świat – zrozumieć własne emocje i uczucia innych osób, poznać różne perspektywy i poglądy. Uczą tolerancji, ale też asertywności. Rozwijają wyobraźnię – otwierają przed nami nowe horyzonty, pozwalają marzyć i zabiegać o realizację marzeń. Rozwijają zdolność rozumowania przyczynowo-skutkowego, dostrzegania konsekwencji swoich działań. Planowania, ale też improwizowania. Pełnią funkcje terapeutyczne, pomagają w radzeniu sobie z trudnościami, które każdy z nas spotyka w życiu. Oswajają z nieznanym. Rozwijają umiejętność słuchania oraz czytania. Wpływają na poszerzenie pojemności pamięci i orientację w przestrzeni.

Autorskie bajki muzyczne kierowane są do szerokiego grona odbiorców. W programie usłyszymy bajki: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Ignacego Krasickiego w interpretacji muzycznej.

Bilety w cenie 20 złotych dostępne są w kasach SCK oraz on-line: https://bilety.siemck.pl/index.php/repertoire.html?id=2171

Autor:

  • Mirosław Domin, SCK

wprowadzający: Jan Litwiński