Koncert „Wczoraj i dziś polskiej muzyki”

Plakat koncertu Wczoraj i dziś polskiej muzyki. Na zdjęciu dwoje solistów – kobieta i mężczyzna z strojach galowych oraz informacje tekstowe na temat imprezy.

W kasie Siemianowickiego Centrum Kultury – Bytków można jeszcze odbierać bezpłatne wejściówki na koncert „Wczoraj i dziś polskiej muzyki” w wykonaniu Anny Pieszki i Tomasza Białk, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 17 października o godzinie 17.00 w SCK-Bytków.

Koncert „Wczoraj i dziś polskiej muzyki” to de facto bardzo przyjemna dla zmysłów podróż do krainy piosenki. Wspólnie przyjrzymy się temu jak zmieniała się piosenka od czasów Chopina po czasy obecne. Artyści Anna Pieszka oraz Tomasz Białek zaśpiewają znane polskie pieśni i piosenki w swoich interpretacjach przy akompaniamencie pianisty Wojciecha Królikowskiego. Po barwnej historii polskiej piosenki obfitującej w ciekawe, nierzadko zabawne historie oprowadzi konferansjer – Barbara Pakura-Brzoska. Podczas koncertu usłyszymy między innymi utwory: „Życzenie” F. Chopina, „Kozak” S. Moniuszki, „Brzydcy” z rep. Grażyny Łobaszewskiej czy „Cichosza” z rep. Grzegorza Turnaua.

Zapraszamy!

Autor:

  • Karolina Gera – SCK

wprowadzający: Adam Bogdoł