W SCK Bytków ruszyły zajęcia artystyczne dla dzieci

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę, w czarnym stroju siedzącą na parkiecie

W Siemianowickim Centrum Kultury rozpoczęliśmy nowy sezon w zespołach tanecznych i Pracowni Plastycznej OKIENKO. Swoją działalność wznowiły zespoły: GROSZKI i ENTLICZKI w których pierwsze kroki taneczne stawiają dzieci 4-6 letnie. Dla dzieci nieco starszych 7-9 letnich jest zespół ABSTRAKCJA, a nastolatki mogą rozwijać swoją pasję w zespole EUFORIA. W Pracowni Plastycznej Okienko powstało osiem grup. Dzieci podzielone są ze względu na wiek. Przedszkolaki pracują w dwóch grupach. Dla dzieci szkolnych od 7 do 11 lat powstały cztery grupy, młodzież doskonali swój talent w dwóch grupach.

W SCK Bytków działa Studium Wokalne, gdzie dzieci powyżej 5 roku życia ćwiczą się w trudnej sztuce wokalnej. Dla dorosłych – lubiących rękodzieło, zwłaszcza szydełkowanie i robienie na drutach powstał SPLOT, raz w tygodniu można przyjść i w miłym towarzystwie pasjonatów włóczki i szydełka spędzić półtorej godziny. Maluszkowe Muzykowanie jest propozycją dla najmłodszych. Podczas zajęć, dzieci które skończyły pół roku, mogą z rodzicem pod kierunkiem uśmiechniętej i proponującej różne zabawy animatorki, rozbudzać zainteresowanie muzyką, odnajdując jej różnorodność i piękno. Siemianowicka Szkoła Gitary działa w SCK nieustannie już od wielu lat. Uczniowie, bez względu na wiek, zawsze mogą liczyć na wyrozumiałość i cierpliwość nauczyciela, który poprzez swoje wykształcenie i doświadczenie daje gwarancję nauki dobrego warsztatu muzycznego.

Po szczegółowe informację zapraszamy na stronę https://www.siemck.pl/zajecia-2/ . W niektórych zespołach są jeszcze ostatnie wolne miejsca.

Autor:

  • Anna Jakubowska, SCK

wprowadzający: Jan Litwiński