Spotkanie z Leszkiem Naziemcem

Spotkanie autorskie z Leszkiem Naziemcem. Na zdjęciu gość spotkania Leszek Naziemiec oraz osoba prowadząca spotkanie, która przedstawia gościa; autor: Mira Kamińska-Ziebura

Tydzień temu przestawiliśmy zegarki na czas zimowy, co oznacza, że od tej pory słońce każdego dnia będzie uciekało od nas godzinę wcześniej. Chociaż senne wieczory teraz przychodzą znacznie szybciej, nasza biblioteka wychodzi naprzeciw jesiennej chandrze i nie zwalniamy tempa!

5 listopada, w piątkowe popołudnie mieliśmy przyjemność gościć Leszka Naziemca wraz z jego pierwszą książką noszącą tytuł „Dzikie pływanie”! Pasjonat pływania, wielbiciel podróży, koneser karkołomnych wyzwań, a teraz również i pisarz. To nietypowe połączenie pozwoliło stworzyć wyjątkową atmosferę na spotkaniu autorskim, które okazało się być najprawdziwszą wyprawą w niezwykły świat naszego gościa.

„Dzikie pływanie” jest jednocześnie poradnikiem oraz spisem wspomnień. Znajdują się w nim zarówno porady odnośnie rozpoczęcia swojej przygody z pływaniem w dzikich akwenach wodnych, czy dobrania odpowiednich ćwiczeń w ramach treningu w basenie, jak i zapisy historii poszczególnych przygód Leszka Naziemca (i to nie byle jakich — w jednej z nich otarł się o śmierć!).

Promocji książki w ramach spotkania w bibliotece dopełnił zapał z jakim opowiadał o procesie powstawania całej publikacji, a także o tym jak pływanie stało się jedną z istotnych wartości w jego życiu. Jako wieloletni członek Klubu Sportowego Silesia Winter Swimming, zdobywca arktycznych wód oraz kierownik zagranicznych wypraw pływackich, nie tylko chętnie odpowiadał na pytania naszych czytelników, ale również sam podzielił się opowieściami o imponujących osiągnięciach (przepłynięcie trasy Hel – Gdynia wynoszącej ponad 18 kilometrów w linii prostej!).

Spotkanie było nie tylko doskonałą okazją do zapoznania się z nietypowym, mniej znanym obliczem pływania, lecz także szansą na rozmowę z pasjonatem posiadającym niezwykle szeroką wiedzę, doświadczenie i zaraźliwą energię, która być może niejednemu czytelnikowi pozwoli po lekturze wypłynąć na szerokie wody!

Spotkanie zorganizowane w ramach oddolnej inicjatywy mieszkańców dzięki głosom oddanym w ankiecie Spotkanie na zwołanie. Spotkanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Zdjęcie ze spotkania autorskiego z Leszkiem Naziemcem. Na zdjeciu zaproszony gość, osoba prowadząca spotkanie oraz zgromadzona publiczność; autor: Mira Kamińska-Ziebura

Autor:

  • Wiktoria Kubiaczyk, MBP

wprowadzający: Jan Litwiński