szymonmówi z koncertem w SCK-Bytków

Na grafice zdjęcie w tonacji czarno-niebieskiej przedstawiające artystę o pseudonimie Szymonmówi oraz kolorowe elementy graficzne i dane o koncercie; materiały promocyjne

Siemianowickie Centrum Kultury-Bytków zaprasza w piątek 19 listopada o godzinie 19.00 na koncert zespołu szymonmówi, promujący debiutancki album pt. „Coś się zepsuło”. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach SCK i on-line: https://bilety.siemck.pl/index.php/repertoire.html?id=2223

Wymykający się z ram muzycznych gatunków, zaskakujący obserwacjami i do bólu celny. I piękny.…

17 września nakładem firmy Mystic Production ukazała się debiutancka płyta szymonmówi pt. „Coś się zepsuło”. Płyta która na starcie zbiera bardzo dobre recenzje, i jest swoistą odpowiedzią na obecne czasy, tak jak 20 lat temu była legendarna już płyta Lenny Valentino „Uwaga jedzie tramwaj” wydana jesienią 2001 roku.

szymonmówi to projekt wokalisty, kompozytora i tekściarza Szymona Żurawskiego, który tworzy piosenki opowiadające o problemach z otaczającym go światem, a zwłaszcza z relacjami z ludźmi. Do tworzenia inspiruje go szeroko pojęta popkultura w której szuka znanych tropów, by przetworzyć je przez własną wrażliwość i zaprezentować w świeżym wydaniu.

Szymon w swoich tekstach łączy obserwacje społeczne z intymnymi, prywatnymi przeżyciami swoimi i swoich przyjaciół. Jak sam przyznaje najbardziej inspirującymi do tworzenia rzeczy są te najstraszniejsze i najtragiczniejsze wydarzenia w życiu i historii świata. Nie boi się w swoich piosenkach poruszać tematów trudnych jak przemoc domowa (teledysk „Grochów” powstał przy współpracy z Centrum Praw Kobiet), katastrofa klimatyczna („Najgorętsze lato w historii”) czy rosnące w siłę ruchy anty-naukowe („Pieśń młodych foliarzy”).

Producentem większości materiału na płycie jest Swiernalis, artysta związany z wydawnictwem Kayax (albumy „Drauma” i „Psychiczny Fitnes”)

„Dzikość Serca” to kontynuacja podróży przez te sfery naszego istnienia, którymi raczej się nie chwalimy. Jak zauważa artysta – „Zdrada jest okropną rzeczą i bardzo trudno z niej się wydźwignąć„. Pierwszy singiel „Grochów”, traktował o… przemocy domowej. – „Tak naprawdę w każdym z nas zakorzeniona jest przemoc, jako ta najbardziej pierwotna odpowiedź na wszystkie problemy” – wyjaśnia szymonmówi.

O drugim singlu mówi zaś tak – „Dopracowałem „Dzikość Serca” w domowym zaciszu, ale podczas pracy w studio ze Swiernalisem postanowiłem połączyć jej hejdoprzoduizm z intymnym tekstem.” – i od razu dodaje – „W sztuce od zawsze chodziło mi o łączenie rzeczy z pozoru niepołączalnych.”

Skład zespołu:

Szymon Żuławski – wokal, gitara

Katarzyna Łopata – wokal

Marcin Bocian – bas

Jarosław Kasprzak – gitara

Jacek Wieczorkowski – perkusja