Zaprojektuj swoje miasto – Smart Camp

„Zintegrowany, partnerski system monitoringu i informacji o mieście, jako narzędzie wsparcia rozwoju społeczno-gospodarczego Siemiankowic Śląskich”, to projekt realizowany przez gminę Siemianowice Śląskie w ramach pilotażowego programu Human Smart Cities, którego istotnym elementem są tzw. Smart Campy.

Smart Camp to szereg spotkań, których celem jest edukacja w zakresie projektu dla miasta oraz pobudzenie kreatywności najmłodszych mieszkańców i wsłuchania się w ich potrzeby. Odbędą się już 6 i 7 grudnia, a udział w nich weźmie młodzież z siemianowickich szkół podstawowych i średnich. Zaplanowano 4 spotkania (jedno z architektem/designerem usług, jedno z pomysłodawcą innowacyjnego start-upu, jedno z przedstawicielem UM oraz jedno naukowcem).

Konsultacje te będą miały formę warsztatową, a ich rezultatem będą wypracowane rekomendacje mówiące o tym jak usprawnić procesy miejskie tak, aby były zgodne z potrzebami młodzieży.

– Chodzi o to, by młodzież miała realny wpływ na kształtowanie i podejmowanie decyzji w lokalnym samorządzie – mówi Betina Bober-Ogon z Wydziału Rozwoju Miasta siemianowickiego magistratu. – Celem spotkań jest również informacja i promocja tworzonego w ramach projektu Banku Danych o Mieście – platformy otwartych danych miejskich – dodaje.

Całość współfinansowana jest ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Opracyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 (POPT 2014-2020).

Relacja z warsztatów wraz z efektami i wnioskami pojawi się na łamach naszej strony oraz na Facebooku.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Rafał Jakoktochce

    r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

    (32) 7605320

foto: Grafika: Rafał Jakoktochce