Maciej Balcar w SCK-Bytków

Na szarym tle sylwetka Macieja Balcara. Ma brodę i dłuższe włosy. Ubrany jest w dżinsową kurtkę. Obok napisy z datą i miejscem koncertu
Koncert Macieja Balcara – plakat

Siemianowickie Centrum Kultury – Bytków zaprasza w sobotę 19 lutego o godzinie 18.00 na koncert Macieja Balcara z zespołem, w ramach trasy Live Tour 2022. Bilety do nabycia w kasach SCK i on-line: https://bilety.siemck.pl/index.php/repertoire.html?id=2298. Miejsca siedzące, nienumerowane.

Maciek Balcar – od 20 lat wokalista legendarnego zespołu Dżem. Z wykształcenia architekt, z zamiłowania muzyk, kompozytor i aktor. Ma na swoim koncie role: filmowe, m.in. Indianera w „Skazanym na Bluesa”. teatralne, m.in. Jezusa w chorzowskim „Jesus Christ Superstar”. Udzielił głosu w polskich wersjach piosenek do „Mustanga z Dzikiej Doliny”.

Jak co roku w porze ferii zimowych pojawia się kolejna Solowa Trasa Balcara. Wraz z niesamowitą ekipą zaprzyjaźnionych muzyków Maciek rusza w trzytygodniowy koncertowy maraton po całej Polsce. Muzycy grać będą dzień w dzień, a mało kogo stać na taką determinację w dzisiejszym świecie;-) Formacji Balcara od lat udaje się to wyśmienicie. Sekret tkwi w przepięknej muzyce, poezji, pasji i przyjaźni. Zgrabnie żonglują stylami i bawiąc się dźwiękami, wciągają słuchaczy w niesamowity klimat, gdzie blues i folk łączy się z poezją i piosenką autorską.

Maciek Balcar Band:
Jan YAHOO Galach – skrzypce elektryczne, mandolina, gitara akustyczna, cajon
Krzysztof FLIPPER Krupa – cajon, perkusja, instrumenty perkusyjne
Maciej MONKEY Mąka – gitara, śpiew
Piotr QUENTIN Wojtanowski – gitara basowa, śpiew

Autor:

  • Karolina Gera, SCK

wprowadzający: Jan Litwiński