Ruszają dwie nowe inwestycje

Droga tymczasowa przy ulicy Bytomskiej, lekko pokryta śniegiem. W tle po lewej stronie stoi żółta koparka.
Droga tymczasowa przy ul. Bytomskiej.

W Michałkowicach rozpoczęły się roboty przygotowawcze związane z budową nowego połączenia drogowego ulicy Bytomskiej z terenami inwestycyjnymi. Łącznik powstaje w miejscu drogi tymczasowej, którą wykonano pod koniec grudnia 2020 roku. Zakres robót budowlanych obejmuje budowę odcinka drogowego o długości ponad 600 m wraz z chodnikiem, placu do zawracania oraz oświetlenia. Ponadto zaplanowano przebudowę zjazdów publicznych i indywidualnych, a także wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Inwestycja wyniesie ponad 5,2 mln zł i zostanie dofinansowana z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych kwotą ponad 2 mln zł. Całość realizacji potrwa 8 miesięcy i zakończy się w drugiej połowie 2022 roku.
Co więcej pod koniec listopada podpisano umowę na rozbudowę ulicy Traugutta o odcinek, który w przyszłości połączy ulicę Oświęcimską (zjazd przy rondzie) z łącznikiem drogowym poprowadzonym od skrzyżowania ulic Traugutta i Brylantowej do granicy z Chorzowem.
Realizacja inwestycji potrwa 12 miesięcy i obejmie wykonanie drogi o długości ok. 850 m wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi, budowę skrzyżowań, zjazdów publicznych i indywidualnych, a także wykonanie kanalizacji deszczowej z przepompownią, oświetleniem oraz kanałem technologicznym. Rozbudowa ulicy Traugutta będzie kosztowała 6,8 mln zł z czego 4,3 mln zł pokryje dotacja z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.
Postęp prac budowlanych uzależniony będzie od aktualnie panujących warunków atmosferycznych.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Dagmara Brudek-Schulz

    d_schulz@um.siemianowice.pl

    (32) 7605310

foto: Wojciech Mateusiak