Społecznicy Meritum „Śląskimi Orłami Wolontariatu”

Dobra passa wolontariuszy ZSTiO Meritum trwa. Podczas XL Sesji Sejmiku Województwa Śląskiego miało miejsce podsumowanie konkursu „Śląskie Orły Wolontariatu”, na którym Klub Młodego Wolontariusza „Merit” zajął 3. miejsce w kategorii „Wolontariusz Organizacja Pozarządowa”.

„Bezinteresowna praca na rzecz drugiego człowieka jest fundamentem naszego człowieczeństwa. Ten konkurs to doskonały sposób na wyrażenie wdzięczności wszystkim wolontariuszom z województwa śląskiego, forma podziękowania, ale również motywacja do dalszej pracy na rzecz innych. Chcemy docenić ludzi, którzy bezinteresownie pomagają w różnych obszarach, niosąc nadzieję i wiarę w lepsze jutro” – podkreślał marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski, z rąk którego opiekunki Klubu – panie Joanna Drabik-Nos i Barbara Niemiec-Falkus odebrały wyróżnienie.

W uzasadnieniu przyznania nagrody radni Sejmiku Wojewódzkiego usłyszeli o różnorodności podejmowanych akcji, zakresie działania i profesjonalizmie w wykonywaniu pracy na rzecz innych. Doceniona została współpraca Wolontariuszy na rzecz wielu lokalnych instytucji, organizacji i urzędów oraz płynące z niej zaangażowanie, nauka empatii, szybkiego reagowania, pracy pod presją czasu, kreatywności i przedsiębiorczości.

Podkreślono mnogość podejmowanych inicjatyw – wolontariat akcyjny, sportowy oraz różnorodność i innowacyjność prowadzonych w szkole projektów społecznych oraz ich ilość. Tylko w tym roku uczniowie III LO i Technikum nr 2 w ZSTiO Meritum realizują aż 29 projektów społecznych – są to: Poznaj tajniki swojego MÓZGU, Cisza świata, Need for szpik, probleMatYcy, EkoChłopaki, Łączą Nas Gry, Zablokowani w sieci, HowToTeenage, Pomocna dłoń dla Seniora, Antyhejterzy, Nastaw się na Atom, Czytanie nie spanie, PMD – pomoc młodym duszom , BrakTolerancjiTylkoDlaNietolerancji, Na Pomoc Afryce, Psia Pomoc, Pomoc Schroniskom, WeCare, Przyjazna łapka!, Nie bój się świata! 3, Tożsami, DobryPanZdrowieZwierzę, Zdrowo jedz, by żyć dłużej, Jestem w domu, Kuźnia Charakteru, Czujniki Ratują Życie, Klimatyczne Chłopaki?, Return to The Roots, Pomoc i każdy ma MOC, Ratuj planetę z nami.

Na tle ław sejmowych nauczycielka odbiera szklaną statuetkę z rąk marszałka województwa
Opiekunka klubu wolontariusza odbiera nagrodę

Warto dodać, że za działalność Klubu w roku 2021 wolontariusze uhonorowani zostali 1. miejscem w VII Konkursie dla Szkół Ponadpodstawowych Województwa Śląskiego na najlepszą akcję społeczną zrealizowaną w czasie pandemii Covid 19 pod hasłem „Lider Dobroczynności”, nagrodą w konkursie Siemianowickich Barw Wolontariatu oraz 7. miejscem w Olimpiadzie Zwolnieni z teorii.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216

wprowadzający: Barbara Niemiec-Falkus