Festyn rodzinny w Szkole Podstawowej nr 20

Występ wokalny trzech dziewczynek z okazji festynu przy SP nr 20.

To był wyjątkowy dzień! W minioną sobotę (4.06) w SP nr 20 odbył się huczny Festyn Rodzinny – Święto Szkoły. Impreza została objęta patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie. Chociaż pogoda w tym dniu nie była dla nas łaskawa, wszyscy bawili się wyśmienicie. Radości nie było końca! Młodsi i starsi tłumnie brali udział w grach i zabawach sportowych, konkursach plastycznych oraz korzystali z wielu dodatkowych atrakcji – malowanie twarzy, tatuaże, warkoczyki. Z sentymentem podziwiano wystawę zorganizowaną w ramach upamiętnienia 90 lat nabycia praw miejskich, a także 70 lat Osiedla Tuwim.

Nie zabrakło także występów artystycznych naszych utalentowanych uczniów oraz nauczycieli. Do zabawy zachęcał Bohdan Wantuła, jego muzyczna energia porywała wszystkich obecnych do śpiewu, a nawet tańca. Wielką niespodzianką był występ Marcina Wyrostka, który na akordeonie wygrywał znane na świecie melodie. Oczywiście nie zabrakło także strawy dla ciała. Wszystkie stanowiska gastronomiczne były oblegane od początku do końca.

Impreza nie odbyłaby się na tak wysokim poziomie, gdyby nie wielkie zaangażowanie uczniów, rodziców, pracowników szkoły oraz Stowarzyszeniu Lodołamacz. Za ogromny wkład dziękujemy bardzo naszym sponsorom i gościom: Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Wydziałowi Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich, Stowarzyszeniu Mieszkańców Siemianowic SMS, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji Pszczelnik, Siemianowickiemu Centrum Kultury, Zespołowi Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, II Liceum Ogólnokształcącemu Mateja, Zespołowi Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum, FPUH Perfekt PPHU Dabud, Stowarzyszeniu Bowtech oraz Piekarni-Cukierni Powietrzyński.

Ogromne podziękowania składamy również na ręce: Krzysztofa Nosa Naczelnika Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Siemianowicach, Mateusza Kacy, Dyrektora MOPS a także siemianowickich radnych: Beaty Gałeckiej, Bartłomieja Pieczykolana, Bartosza Wanczura, Marcina Janoty, Tomasza Nowary, Grzegorza Móla za obecność i pomoc.Sporą niespodzianką były dla nas odwiedziny naszych absolwentów.

#38DniSiemianowic #90leciePrawMiejskich

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Rafał Jakoktochce

    r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

    (32) 7605320

  • autor: Anna Nowara (Szkoła Podstawowa nr 20)