Koncert Strzygi! w Willi Fitznera

Plakat zapraszający na koncert zespołu Strzyga. Na plakacie wokalistka zespołu, w czarnym stroju scenicznym przykłada palec do ust, w geście ciszy.
Plakat zapraszający na koncert zespołu Strzyga. Na plakacie wokalistka zespołu, w czarnym stroju scenicznym przykłada palec do ust, w geście ciszy; autor: Radosław Matysek

Zapraszamy w sobotę 25 czerwca o godzinie 19.00 na niezwykły muzyczny wieczór w SCK – Willi Fitznera z zespołem Strzyga! Mroczna i mieniąca się wieloma odcieniami muzyka zespołu powinna znakomicie wkomponować się w niepowtarzalny retro-klimat obiektu. Wstęp wolny.

Strzyga! to pochodzący ze Śląska zespół, który z ironicznym uśmiechem zapuszcza się w posępne rejony kultury oraz sfery wierzeniowej. Motywem wiodącym twórczości Strzygi! jest strach w kulturze, a także praca wyobraźni i proces wytwarzania wyobrażeń.

Strzyga! łączy elementy muzyki akustycznej, dark electro, progrocka i artrocka. Inspiracje czerpie także z muzyki heavymetalowej. Chętnie nawiązuje też do stylistyki disco lub pop.

Koncerty Strzygi! to przemyślane i dopracowane produkcje, w które wplecione są elementy performatywne rodem z teatru. Zespół występuje w finezyjnych kostiumach, czerpiących z estetyki steampunku.

Troje muzyków zespołu występuje także w znanej industrialmetalowej grupie Oberschlesien.

Strzyga! jest zespołem promującym weganizm oraz wspierającym polski aktywizm prozwierzęcy.

Autor:

  • Karolina Gera – Siemianowickie Centrum Kultury

wprowadzający: Jan Litwiński