Niebezpieczne frytki, czyli… jak zainaugurowaliśmy 38. Dni Siemianowic Śląskich

Pokaz gaszenia pożaru. Przykładem była patelnia z olejem do której dodano niewielką ilość wody.

Deszczowa pogoda nie zniechęciła dzieciaków, które zjawiły się w minioną sobotę (4.06) w Młodzieżowym Domu Kultury im. dr. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich na pikniku rodzinnym współorganizowanym przez Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Siemianowicach Śląskich. Oprócz atrakcji przygotowanych przez harcerzy można było zobaczyć pokaz sprytu i umiejętności psa odnajdującego zaginionych ludzi, wejść do zadymionego namiotu, przekonać się jak niebezpieczne może być zrobienie prostych… frytek (zdjęcie w galerii). Te emocje zapewnili fachowcy od gaszenia (wszelkich) pożarów z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich.

A to nie wszystko, bowiem pod okiem przedstawicieli z Fundacji GROT, dzieciaki trenowały udzielanie pierwszej pomocy, ich ojcowie próbowali… wyważać pancerne drzwi a wszyscy razem mogli przekonać się, jak skuteczne są prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa. Skuteczne nawet przy niewielkich prędkościach.

Ten symulator ustawiony jest na około 15 km/h, a i tak, uczucie gwałownego zatrzymania jest nieprzyjemne – mówił Andrzej Ostrowski z Fundacji GROT.

Miny tych, którzy zdecydowali się przetestować urządzenie potwierdzały nasze obserwacje. Miejmy nadzieję, że to wystarczy by w młodych głowach „zaprogramować” odruch zapinania pasów bezpieczeństwa.

Na pikniku byli obecni również funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich. Na ich „stoisku” można było poczuć się jak w sensacyjnym filmie. Najmłodsi uczestnicy imprezy chętnie przymierzali się do różnego rodzaju karabinów.

To nie wszystkie atrakcje, jakie czekały na najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Około godziny 16.00 w Kompleksie Sportowym Michał, od wspólnego zdjęcia dzieci i Marty Suchanek-Bijak, II Zastępcą Prezydenta Miasta, rozpoczęła się półtoragodzinna zabawa z zespołem Centrum Uśmiechu. W jego trakcie wszyscy tańczyli w rytm telewizyjnych hitów. Jeżeli komuś wydawało się, że ten długi występ zmęczył rozbrykaną, wesołą widownię, to widok kolejek do ustawionych w hali KS Michał dmuchańców i zorganizowanych animacji, szybko rozwiewał wszelkie wątpliwości.

W ten sposób – z przysłowiowym „przytupem” – zaakcentowaliśmy obchodzony niedawno Międzynarodowy Dzień Dziecka oraz zainaugurowaliśmy 38. Dni Siemianowic Śląskich, które potrwają do 12 czerwca.

Serdecznie zapraszamy na kolejne atrakcje, jakie dla Państwa przygotowaliśmy!

https://youtu.be/eRS0bUoSyZg

Galeria tutaj

38. Dni Siemianowic Śląskich - infografika.

#38DniSiemianowic #90leciePrawMiejskich

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Rafał Jakoktochce

    r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

    (32) 7605320