Lipcowy Głos Miasta już jest!

Grafika z pierwszych stron lipcowego Głosu Miasta.
Głos Miasta – siemianowicka gazeta samorządowa.

Szanowni Państwo, miło nam poinformować Was, iż lipcowe wydanie Głosu Miasta – jeszcze pachnące drukarską farbą – od dzisiaj będzie kolportowane do Waszych skrzynek. W tym numerze przeczytacie m.in. o kolejnych docieplanych kamienicach, modernizacji oświetlenia na ul. Chopina i Ptasim Osiedla, następnym przedszkolu, które przechodzi na ekologiczną, „jasną stronę mocy” czy przebudowywanym placu zabaw przy ul. Gansińca. Również budynek Urzędu Miasta przy ul. Jana Pawła II 10 przechodzi lifting. Niebawem zakończy się instalacja windy, zaś 20 lipca rozpoczęły się prace związane z osuszaniem fundamentów. Szczegóły na stronie szóstej.

Jako, że nie samymi inwestycjami miasto żyje, na stronie siódmej piszemy o szkoleniach z zakresu promowania swojej firmy w social mediach. Pierwsze już za nami, a kolejne odbędą się niebawem. Namawiamy przedsiębiorców do zainteresowania się tym tematem. Strona ósma poświęcona jest akcji Lato – czyli co, gdzie, kiedy w drugim wakacyjnym miesiącu.

Od 2015 roku Siemianowice Śląskie pozyskały ponad 300 milionów złotych. To ogromny zastrzyk finansowy. Niejako od „kuchni” w ten temat wprowadza Magdalena Faracik-Nowak, Naczelnik Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich w wywiadzie na stronie dziewiątej.

Od 23 czerwca z wieży siemianowickiego Ratusza rozbrzmiewa miejski hejnał. Na stronie 12 przybliżamy sylwetkę jego autora oraz kulisy tworzenia tego charakterystycznego, muzycznego motywu.

Oczywiście nie możemy nie wspomnieć o Szymonie Duczku, naszym koledze z Biura Prasowego, który w lipcu miał wernisaż swoich obrazów. Tak, Szanowni Państwo, niektórzy urzędnicy po pracy siadają przy sztalugach – a co im z tego wychodzi, można zobaczyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tam do końca sierpnia można oglądać wystawę prac Szymona. Warto! O swoim warsztacie, inspiracjach oraz ulubionej tematyce opowiada na stronie 14. To tylko niektóre z wielu informacji, które znalazły swoje miejsce w lipcowym Głosie Miasta.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Czytaj również tutaj

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Rafał Jakoktochce

    r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

    (32) 7605320

foto: Szymon Duczek