Siemianowicki Tytan

Dawid Winkler, będący siemianowiczaninem zdobył Mistrzostwo Europy – w dyscyplinie sportowej jaką jest Armwrestling (siłowanie na rękę). Dwudniowa rywalizacja odbywała się na hali sportowej MOSiR w Rumi. Do startu stanęło prawie trzystu zawodników z piętnastu europejskich krajów, w tym: Anglii, Azerbejdżanu, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Gruzji, Irlandii, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Węgier i Włoch. Polska zdobyła 83 złotych medali, 58 srebrnych i 34 brązowe, w tym Dawid Winkler zdobył Mistrzostwo Europy w kategorii Lewa ręka 95+DISABLED.

W swojej karierze sportowej Dawidowi udało się również zdobyć:

Wicemistrzostwo Polski w kategorii 95+DISABLED – Lewa ręka (Koszalin 2020),

Wicemistrzostwo Polski w kategorii 95+DISABLED – Lewa ręka (Zamek Gniew 2021),

I miejsce w Pucharze Polski – Lewa ręka kategoria 95+DISABLED (Jastrzębia Góra 2021),

Mistrzostwo Polski – Lewa ręka kategoria 95+DISABLED (Jaworzno 2022).

Dawid należy do klubu sportowego „Tytan” Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, którego zawodnicy zdobywają liczne tytuły.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!