Koncert zaduszkowy „Noc nie bez końca”

Afisz zapraszający na koncert zaduszkowy Noc nie bez końca w SCK- Bytków. Autor Radosław Matysek
Afisz zapraszający na koncert zaduszkowy Noc nie bez końca w SCK- Bytków; autor: Radosław Matysek

W Dzień Zaduszny szczególnie intensywnie myślimy o osobach, które opuściły nas w trakcie ostatniego roku, a także o tych, które odcisnęły największe piętno na naszym życiu i pewien sposób nadal są w nim obecne. Form wspominania i upamiętniania zmarłych może być wiele, a jedną z nich jest muzyczna kontemplacja. Na wydarzenie stanowiące właśnie taką kontemplację chcemy Was zaprosić.

2 listopada z inicjatywy siemianowickiego gitarzysty Adama Bula w sali widowiskowej Siemianowickiego Centrum Kultury – Bytków odbędzie się kameralny, intymny koncert pt. „Noc nie bez końca”, który będzie jednocześnie nagraniem odcinka audycji radiowej o tym samym tytule (emitowanej na antenie Radio eM 107,6 fm – Noc nie bez końca). Podczas wydarzenia wystąpią: Adam Bul (gitara), Dagmara Brudek-Schulz (wokal), Jakub Halor (wokal), Piotr Kochanek (bas), Grzegorz Imiołczyk (perkusja) i Jacek Kurek (prowadzenie). Koncert rozpocznie się o godz. 19.00, wstęp jest bezpłatny – darmowe wejściówki można odbierać w SCK – Bytków od 17 października.

W trakcie koncertu wyświetlana będzie projekcja złożona ze zdjęć zmarłych osób, które występujący chcą uhonorować. Jeżeli chcecie, aby także zdjęcia Waszych bliskich znalazły się w projekcji, zachęcamy do wysyłania fotografii na adres: biuro@siemck.pl do 21 października.

Autor:

  • Radosław Matysek – Siemianowickie Centrum Kultury

wprowadzający: Jan Litwiński