Naval o zagrożeniach terrorystycznych

Naval z mikrofonem, za nim ekran z prezentacją
Naval podczas prelekcji

5 października 2022 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Parku Tradycji miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – prelekcja pn.: Bezpieczeństwo i zagrożenia terrorystyczne, której
narratorem i prowadzącym był wyjątkowy gość, a mianowicie
Naval, były żołnierz Jednostki Wojskowej GROM.

Człowiek – legenda. Przez 14 lat operator w zespole bojowym, uczestnik licznych misji zagranicznych. Wielokrotnie doceniany za swoją służbę najwyższymi odznaczeniami wojskowymi, w tym: Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego oraz Złotą Odznaką.
Obecnie wykładowca na Uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie, autor wielu publikacji i książek.

W dobie wszechobecnego zagrożenia poczucia bezpieczeństwa, czyli podstawowej wartości egzystowania zarówno jednostki, jak i całych społeczeństw, wykład stanowił prawdziwą gratkę i niebywałą okazję do uszczknięcia wiedzy we wspomnianym zakresie.

Sala widowiskowa Parku Tradycji była wypełniona po brzegi. Słuchaczami poza mieszkańcami była młodzież klas mundurowych, przedstawiciele służb mundurowych i osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w firmach sektora prywatnego oraz przedstawiciele administracji samorządowej.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT, której misją jest między innymi szerzenie wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa i pierwszej pomocy oraz Siemianowickie Centrum Kultury. To już po raz kolejny dzięki Fundacji GROT nie tylko siemianowiczanie mogą uczestniczyć w wyjątkowych wydarzeniach mając okazję spotkać się z najlepszymi ekspertami w swoich dziedzinach, specjalistami, instruktorami oraz żołnierzami posiadającymi doświadczenie zdobywane na misjach zagranicznych – jak właśnie było to 5 października.

Słuchacze podczas wykładu

Autor:

  • Anna Wichary, Wydział Zarządzania Kryzysowego

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska
foto: Marcin Rzepczyk