Ferie w mieście

Plakat akcji

Uczniowie już odliczają dni do ferii, a te zapowiadają się w mieście interesująco, ponieważ jak co roku przygotowana została bogata oferta różnorodnych zajęć.

Tradycyjnie zaplanowane zostały przez Wydział Kultury i Sportu wycieczki, a ich najlepszą oceną jest fakt, że zadowoleni z nich uczestnicy ubiegłorocznych wypadów… już zdążyli w zupełności wypełnić listę aktualnych zapisów. Na szczęście przygotowano jeszcze wiele innych propozycji dla dzieci i młodzieży, więc nikomu nie grozi nuda. Na przykład na lodowisku w Parku Pszczelnik będą prowadzone bezpłatne lekcje jazdy na łyżwach ( trzeba tylko wcześniej zapisać się w MOSiR Pszczelnik), natomiast w tamtejszej hali odbywać się będą otwarte zajęcia hokeja na trawie, czy gry i zabawy sprawnościowe. Tymczasem Hala Sportowa Michał zaprasza dzieci i młodzież na otwarte zajęcia z gimnastyki artystycznej, a Pływalnia Miejska na bezpłatne zajęcia z samoratowania, podstaw udzielania pierwszej pomocy a także doskonalenia pływania. Warto dodać, że w czasie ferii bilety na basen będą miały promocyjną cenę, mianowicie 3,50 zł za 45 min.

Placówki kulturalne także dołączyły do akcji Zima 2023.W Parku Tradycji i w Jarzębinie odbędą się liczne projekcje filmowe, Zameczek zainauguruje ferie audycją muzyczną dla dzieci, podczas której nie tylko będą mogły posłuchać wykonań utworów, ale w ogóle spędzić czas z muzyką i instrumentami – obojem oraz waltornią – posłuchać interesujących ciekawostek na ich temat. Miejska Biblioteka Publiczna wraz z jej filiami zawsze ma szeroko otwarte drzwi dla najmłodszych. Nie inaczej będzie w okresie ferii, kiedy prócz czytania bajek, przewidziano zajęcia plastyczno-techniczne, konkursy, zabawy klockami lego i coś wyjątkowego – warsztaty z haftowania. W zabytkowych, tajemniczych murach Muzeum Miejskiego będzie można usłyszeć opowieści mrożące krew z Białą Damą, upiorami i strzygami w tle, dowiedzieć się dlaczego karbidka świeci, czy podczas spotkania w Galerii „Po Schodach” rozstrzygnąć wątpliwość „Sztuka- nie sztuka”.

Kompletną informację na temat programu ferii znajdziecie Państwo pod linkiem

bit.ly/zima23

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216

foto: Szymon Duczek